Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výber monitoru

Dobrý den,

Jaký monitor koupit v ceně do 4.000,- Chci ho hlavně na hry typu Counter strike, Crysis a obcas film.. Velikost asi tak 23 24 a nevim jaký vybrat, hraje odezva velkou roly? Měl sem ted 5let 19ku s odezvou 2ms, nerad bych si pohoršil(LG1953TR -asi zdroj odešel ). Docela se mi zamlouvá tento- Acer V243HQLABMD.

Vubec nevim podle čeho se řídit, mužete mi poradit nějaký...z CRT už se mi motá hlava.

Díky:)

klidne kup, chce to 24" - rozliseni 1920x1080, ale do 4.000,- jsou monitory proste spotrebak, tak to ber v uvahu, ze kdyz to po dvou letech odejde neni se cemu divit, tim nerikam, ze nemuze vydrzet treba 5 let, zalezi spis na konkretnim kusu nez na znacce. Taky jakej mas HW (graficka karta, procesor), jestli by treba nebylo kvuli slabsimu HW a kvuli tem hram lepsi jit do nejakyho 22" 1680x1050, ty taky sezenes pod 4.000,-

lepsi jit do nejakyho 22" 1680x1050

Souhlas. Je jich ale jak šafránu. Dodneška nepochopím (sorry, mám zas jednou filosofickou náladu ]:)), který nukleární imbecil vymyslel nudli "full HD" 1920x1080 a měl ještě tolik sprostosti, že z toho udělal standard. A dál zbytek světa, který si tento nepoužitelný standard vzal za vlastní. To mi prostě šiška nebere. Ideální pracovní poměr je IMHO 4:3, na lámání textu možná i 5:4. 16:10 je jakýsi kompromis, 16:9 (tragické desktopové 1366x768 či možná ještě horší /vzhledem k úhlopříčkám/ 1920x1080) mohl vynalézt pouze baron Prášil (čest jeho památce).

Ale jo, na 24" za predpokladu, ze je to na filmy to nevadi, jinak holt je treba priplatit za normalni rozliseni 1920x1200, ale lidi jdou vetsinou po cene a jsou ochotni zkousnout cokoli. (Rekl bych, ze pri poctu vyrobenejch monitoru si vyrobci spocitali, kolik vydelaj tim orezem z 1200 na 1080 a kdyz to lidem nevadi a kupujou to, co by z toho neudelali standard. :-/

Edit: To spis nechapu ty zoufalce, kteri si koupi 22" 1920x1080, kdyz porad jeste jsou k mani i levne 1680x1050.

Edit2: V praci mam porad jeste 5:4 a uz mi to ale vubec nevyhovuje, co jsem si zvykl na 16:10. Jinak proti 4:3 bych taky nic nenamital. 16:9 je pro zoufalce.