Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem oprava špatného signlu na samsung galaxy s2

ahoj,prosím, před půl rokem jsme koupili samsung galaxy s2 v kamenném obchodu v Plzni,nevím jestli mohu jmenovat název obchodu. U mobilu se začal ztrácet signál.Jiný stejný mobil,stejný operátor i stejný tarif ukazuje signál naplno,kdežto tenhle jen např. jednu nebo žádnou čárku. V místě kde je signál slabší,ukazuje nula a telefon se na zavolání nebo na sms hlásí jako nedostupný,respektive sms nedorazí. Vyzkoušeno na obou mobilech zároveň ve velkém městě, i v přírodě.Začalo to dělat cca před 1 měsícem. Mobil je v záruce, ale tam je právě ten problém. Dozvěděli jsme se,že obchod,kde je mobil zakoupen, vozí mobily ze zahraničí, tady jen nahraje češtinu. Tím pádem jsou prý problémy s reklamací, prý v drtivé většině reklamaci neuznávají,závadu svedou na pád mobilu,nebo vlhkost. Chtěl bych se tomuto přístupu vyhnout a zaslat mobil rovnou do autorizovaného servisu, kde rozhodnou objektivně. Nevím jestli mohu prodejnu takto obejít,nebo musím dát na záruční servis do tohodle obchodu. Pakliže mohu sám poslat nebo odnést do servisu, poradíte mi prosím nějaký v Plzni? Našel jsem dva,opět nevím jestli mohu jmenovat.Děkuji J.

Pokud to bude z šedýho dovozu, tak to autorizovanej servis záručně nejspíš stejně neopraví. Nicméně o záruku přijít nemůžeš. Akorát v tomto případě bude tu opravu platit prodejce a ne výrobce. To je celkem běžná praxe. Takže prodejce musí rozhodnout, jestli ta oprava je pro něj rentabilní a nebo jestli to s tebou vyřeší obchodně, tj. výměnou výrobku nebo vrácením peněz.