Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Herní sestava do 20k

Prosím o radu při výběru mé nové PC sestavy.
PC si složím sám, monitor, OS, klávesnici a myš mám.
Priority: výkon/cena, vyváženost, výkon, konektivita, rozšiřitelnost, spotřeba

1. FINANČNÍ LIMIT 20000 Kč

2. PŘEVÁŽNÉ VYUŽITÍ SESTAVY
- hry (je mi jasné že hry jsou nejnáročnější na hardware)
- hudba & zvuk (reason, acid, fl studio, ableton, pro tools...)
- video & animace (vegas, after efects...)
- grafika & web (photoshop, dreamweaver, eclipse...)
- server (file/web/webcam...)

3. OPERAČNÍ SYSTÉM - vlastní (win 7 + ubuntu dual boot)

4. SESTAVÍTE SI PC SAMI? ano

5. MONITOR mám (1920x1080)

6. další požadavky: 5.1 zvuk (analogový + digitální výstup), Wake-On-LAN, hdmi (pro monitor), bluetooth (pro myš a klávesnici, Wake-On-LAN (či nějaký režim nízké spotřeby kdy by běžel jen server (web/file/webcam...)))

Jako doplňkovou otázku bych se zeptal zdali mají dnešní motherboardy ještě PCI slot. Mám totiž kvalitní zvukovou kartu s tímto rozhraním.

A ještě jedna otázka: mám asi 5 let starou skříň - je šance že bude ještě použitelná nebo se vyplatí koupit novou?

Děkuji za odpovědi, vážím si každé rady.

Na zostavu si pockaj od M-Pola, alebo si pozri akukolvek zostavu, co robil za posledne dni, poziadavky na herne pc su tu kazdy den, hned aj niekolko, takze nie je mozne, zeby si si nenasiel tu svoju.
Zopar poziadaviek mas, ale nezmyselnych, naprikla WoL nie je rezim nizkej spotreby a prevadzkovat serverove riesenia na hernom stroji je z hladiska spotreby blbost. Na serrver si kup zvlast stroj s nizkou spotrebou a herny stroj do toho nemiesaj.
PCI sa este dnes na dosky dava.

prevadzkovat serverove riesenia na hernom stroji je z hladiska spotreby blbost

to je asi pravda...

me jenom zajimalo jestli existuje nejaka technologie umoznujici prepnuti do rezimu
nizke spotreby ve kterem by bezel velmi nenarocny souborovy a webovy server (vicemene pro osobni potrebu).

pripadne jestli ma nekdo zkusenosti s vyuzitim Wake-On-LAN na obcasny vzdaleny prisup

Nie neexistuje, procesor aj grafika sa ti sice podtaktuju pocas necinnosti, ale spotreba bude stale pomerne velka.
WoL je technologia, ktora nie vzdy funguje spolahlivo a hlavne budes mat problem ako budit tento PC zvonku, kedze predpokladam, ze disponujes nejakym SOHO routrom a pravdepobone nemas ani verjenu IP adresu.