Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Co je DLPortIO ???

Ahoj,

prosím, potřeboval bych poradit nebo vysvětlit, k čemu se používá registr nebo ovladač (nevím co to je) s názvem DLPortIO. Na internetu to někdy vidím s koncovkou .sys, někde s koncovkou .dll. Předevčírem jsem si stáhnul do notebooku SpeedFan, abych zjistil teploty svého notebooku a při instalování programu se mi objevila tabulka, že DLPortIO při používání SpeedFanu není potřeba a jestli ho chci odstranit z PC. Klikl jsem na ano, ale poté jsem zjistil, že SpeedFan nefunguje v notebooku stejně jako u stolního počítače, a proto jsem ho odinstaloval. Akorát už se mi neobnovil DLPortIO a já teď nevím, jestli to bude mít nějaký následek v mém noťasu. Nikdy jsem se s tím nesetkal, ale mám strach, že je to něco, co by mohlo v PC chybět. Při hledání na internetu jsem žádný z článků nepochopil, k čemu to je dobré, proč jsem to v počítači měl atd. Proto hledám radu zde.

Předem moc děkuji za jakékoliv reakce :)

P.S. SpeedFan si na notebook instaloval i kamarád a mu se tabulka s odstraněním DLPortIO neobjevila.

není to systémová součást, takže ti to může být jedno. pokud by jiná aplikace kvůli tomu nefungovala, tak tě navede správným směrem.

speed fan používá givesI0 ovladač (aspoň ho hledá:-)), i když i ten nemusí být potřeba, záleží na desce.

spusť speed fan jako správce, kvůli rozšířeným schopnostem programu, pokud ho chceš používat.

pokud chceš, spusti funkci obnova systému a vyhledej stav před instalací speed fan.

Pouzivaju to nejake (zvycajne monitorovacie apod) aplikacie na pristup k HW (co u protected mode OS = okrem ineho aj vsetky Win neni mozne priamo ale len cez ovladac).
Ked to nejaka aplikacia potrebuje tak to zistis (aplikacia nebude fungovat). Az to zistis tak tu aplikaciu preinstalujes.