Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem odešel disk

Dobrý den, mám notebook s windows 8, když jsem do něj nainstalovala zkušební verzi Nodu a dala prověřovat, tak mi počítač napsal, že se vyskytla někde chyba a počítač se restartuje, když se zrestartoval, tak byl zasekany a po chvíli mi to hlásilo chybu a znovu se restartoval a pořád to samy dokolečka. Dala jsem ho známému, aby se na to podíval a prý že odešel disk, dál mi ho do specializovanyho servisu. Chci se vás zeptat, jestli pc bude po opravě fungovat, pokud opravdu disk odešel, o soubory mi zas až tak nejde. Děkuji za odpověď

Je v záruce, ale nejspíš jsem tohle zavinila sama tim, že jsem nainstalovala Nod (nebo si aspoň myslíme, ze mi to tak v alze řeknou, aby to nemuseli opravovat) a nechce se mi dávat ntb na měsíc do alzy aby mi po měsíci řekli, že to neopravi, to si radši zaplatím opravu sama

Ked ten notebook este mas, tak treba najprv spustit vstavanu obnovu Win na vyrobny stav, ci to nepomoze (ak nebol vadny disk, nevieme jak na to znamy prisel ze je zrovna vadny disk).
P.S. resp ak chces zachranovat data tak uplne ako prve nabootovat akykolvek live linux a vykopirovat ti tvoje data na nejaky USB disk mimo notebook. Znamy snad by to mohol zvladnut.

RIP tvemu disku.

O data pochopitelne prijdes, jedine snad ze bys zavolala, pripadne nejlepe OSOBNE dojela do tveho servisu, kam jsi dala NTB. Ale to ty nevis,
vid ? Tys to dala znamemu a nevime na-kolik je to odbornik a nakolik radobyodbornik - CTITEL tvoji osoby

Jeste je to osobni setkani dobre podporit nejakym "poplatkem", "uplatkem", treba lahev, cokolada, 200kc, 300kc...
To se pak servijak jinak snazi, nez v opacnem pripade. Priklad opacneho pripadu : Hele, je to rozbity, nefunguje, data zalohovat, disk nemenit, A SUPITO PRESTO ! Ja jsem nekdo ! Utratil jsem za ntb 9000kc a to jsou nejaky penize. Je mi jedno, ze vyrobni naklady byly 8,500kc

V takovem pripade klidne i zalzu a reknu, je rozbita elektronika HDD, nejsme vybaveni na specializovanou zachranu dat, data si ma zalohovat zakaznik. Nabidnu 2 veci :
1)vracim NTB bez opravy, zalohujte si nejak data a pak ho vratte k nam doservisu
2)opravim ho hned, ale vymenou disku, pochopitelne prijdete o data viz zarucni podminky naseho vyrobce,vy jste je necetla ? (vy jste ale blba :)

Jinak PC po oprave bude fungovat, od toho je prave ona uctenka na ktere je napsana zarucni doba 12/24 mesicu

Nevim jakou roli v tom hraje tvuj znamy a do jake miry jsi si to zavinila sama, ale bud nic neodeslo a stacilo preinstalovat Windows a bylo by po problemu nebo opravdu odesel disk a mela si ho dat na reklamaci, ono bych se divil, ze takto to budes mit vyreseno driv nez za tech v prumeru 25 dni, co trvaji reklamace v Alze.

pokud opravdu disk odešel, o soubory mi zas až tak nejde

disky se neopravují. jde udělat nějaká diagnostika, kde je vlastně problém (smart, utility výrobce, image na disk). taky test zbytku pc (memtest, zdroj ok, kabely ok).
pokud něco napoví na vadu disku, vyreklamuje se za nový.