Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem .htaccess - blokování souborů podle jména

Dobrý den,
mám hromadu složek v jednom adresáři, a potřebuji pomocí souboru htaccess zamezit přístup k souborům s názvem "soubor.php", které se nacházejí v těch složkách, ale nechci do každé té složky dávat htaccess, ale pouze do hlavního adresáře. Jak bych to mohl udělat? Předem děkuji.

Taky se dá použít tohle (jako příklad):

<FilesMatch "^(wp-config\.php|install\.php|\.htaccess|php\.ini |php5\.ini|readme\.html|bb-config\.php|config\.php |config-inc\.php|common\.php)">
Order Deny,Allow
Allow from 99.199.99.199
Deny from all
</FilesMatch>

Zákaz přístupu k souborům s příponou:

<FilesMatch .*\.(php|php4|php5|htm|html|xml)>
Order Deny,Allow
Deny from all
</FilesMatch>