Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem netiskne černý cartrige

Mám mutlifunkční zařízení HP PSC 1510...po znovunaplnění tiskových kazet bylo chvíli vše v pohodě,černý tisk byl taky normální. Teď barevná tiskne normálně,černá vůbec,v lepším případě se černý text vytiskne modře a někdy se nevytiskne vůbec. Zkoušela jsem zařízení přeinstalovat,všechno možné v nastavení,nic nepomáhá. Může mi někdo prosím poradit,co s tím?
Předem děkuji za jakokoliv radu...jen prosím tak nějak polopaticky,abych tomu rozuměla. Ještě jednou dík.

Zkus vytisknout zkušební stránku a můžeš taky spustit proces vyčištění hlav, akorát tě to bude stát nějakej ten inkoust. Jak to udělat najdeš v nápovědě programu co obsluhuje tiskárnu ("ovladač") nebo na tom papírovým návodu kterej už je možná vyhozenej :-)

Pavel

Tak jakým inkoustem je to naplněný,to fakt nevím...ale zvláštní je,že jsem včera zkoušela zarovnat a vyčistit cartrige a pak jsou tam dvě možnosti,vytisknout "zkušební stránku" a " diagnostickou stránku".
jak už jsem psala,zkušební stránka je vytištěná modře,ale diagnostická stránka, kde je vytištěný jen typ tiskárny a nějaký serial number je černý,jasně a čistě a sytě černý...není to divné??
Jo a vyčistit trysky,ale kde? Fakt tomu zase tak nerozumím,abych věděla,kde to má nějaké trysky a žádnou stříkačku s plnící sady taky nemám...nemám ani plnící sadu,já si to nechala naplnit v obchodě,o jiném způsobu plnění totiž ani nevím. To jako,že bych si to mohla plnit sama?
Předem moc moc děkuji za Vaše rady. Petra

Sice multifunkční skvosty od HP nevlastním, ale zkušební stránka by mohla být stránka co se kvality tisku týče a diagnostická co se nastavení trysek týče a podle té se potom zvolí kvalita tisku, většinou se jedná o nějakou stupnici čísel nebo písmen s různou kvalitou tisku, bližší info o tom bude určitě v manuálu k tiskárně. Každopádně na některé z těch dvou stránek by měl být tisk všech barev, tj. modrá, žlutá a červená většinou v podobě pruhů nebo obrazců těchto barev. Pokud to ze začátku po naplnění tisklo ok a nepomůže čištění přímo pomocí tiskárny ani po několika pokusech, pak je ještě možnost dát do nějaké misky na dno trochu vlažné vody a 2 kapky jaru a tiskové hlavy náplně do ní ponořit, té vody stačí opravdu jenom malinko na dno misky, né že do ní ponoříte celou hlavu, tu od náplně samozřejmě :-D .
Pokud nepomůže ani tohle obrátit se na toho, kdo náplň obnovoval, ale nevím jestli se tady dá něco reklamovat, protože u tonerů je to poněkud jiné. Každopádně bych vyzkoušel ještě tisk vždy s pouze jednou náplní, zvlášť černou a zvlášť barevnou pokud to tiskárna umožňuje a nebude protestovat, aby se dalo přesně zjistit jestli je problém pouze u jedné z nich.
K plnění slouží tzv. refil kit přesně určený pro každý typ tiskárny, tudíž nelze použít libovolný.

Craft

u textu černá funguje a u obrázků ne :-/
zkus se podívat do ovl.panelů - tiskárny - tvoje inkoustovka - předvolby tisku - upřesnit - zda není povoleno automatické zlepšení obrazu, nebo jestli jsou všechny posunovátka ve středu (různé ovladače to budou mít trochu jinak)

plnicí sady (refill kit) se dají koupit, ale ne každého to baví se s tím babrat, pokud je přijatelná cena.

Takže jsem zkusila mrknout do nastavení a vypla jsem automatické zlepšení obrazu a tisk teda proběhl,text je ale moooc světlounký,spíše jen šedivý,ale přečíst se to dá a protože já jsem skromná,tak jsem i tomu ráda. Ještě bych to vyzkoušela s tou vodou,ale abych nakonec cartrige neodrovnala úplně. Už jsem je nechala plnit jednou,u jiné firmy a bylo všechno ok, vydržely hodně dlouho,takže jsem to vyzkoušela znovu,ale dala jsem to naplnit jinam. Tisk jen z jednou náplní nefungoval.Nevím,jestli ještě bude existovat další způsob ,jak tisk vylepšit,ale i přesto všem děkuji za rady.

Tak jsem se konečně k tomu dostala a kazetu namočila do jaru,tedy do vody s jarem...a nic.Netiskne. Kašlu na to. Koupím si raději novou,než se s tím pořád nervovat. Ale přesto přezevšechno děkuji všem za rady .