Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rada ohledně nové grafické kartě

zdravim potřeboval bych poradit ohledně grafiky mam komp skoro už 5 let starý a teď když sem chtěl hrát hru Crysis 3 mě to napsalo, že Direct x 11 si nerozumí s grafikou a mě došlo, že začínám mít komp zastaralí. jasně já vím PC je zastaralí už po roce co co ho někdo koupí, ale já si do teďka nestěžoval.No jednoduše chci poradit jestli mam do PC koupit grafarnu novější a nebo spíš šetřit už na noví komp.. tu napíšu údaje o kompu a nešetřete mě:D

Procesor: AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 6000+
Paměť (RAM) 4,00 GB
Grafika: NVIDIA GeForce 9800 GT
Herní grafika 2047 MB grafické paměti k dispozici celkem
Typ systému 32bitový operační systém (ale chtěl bych přejít na 64)

nejsem znalec,tak prosím o radu jestli se vyplatí koupit grafika a vydrží to ještě nějakej ten rok na dnešní hry a nebo už spořit na novej :D

sporit na novej,

novou grafiku ti na stoprocent nevyuzije procesor, no a to znamena i vymenu desky a pravdepodobne i pameti, mozna i zdroje, ten neuvadis.

Sice grafika stara, ale velice dobra..

Kazdopatně,upgradovat PC uz nema smysl, prodej tuto sestavu, nebo setri na novej..

Tady by spis pomohl upgrade CPU...mel jsem to same...a upgrade na AMD II X4 640 pomohl tak ze jsem mohl hrat hry dalsi 2 roky :) (jasne ne na high atd) ta karta je dobra porad...sam jsem ji mel a vydrzela mi doted.

Záleží, v jaké desce to provozuješ a jaký by utáhla novější CPU. Ona by pomohla i novější grafika, byť spíše podprůměrně výkonná. Takovou HD7770
http://www.czc.cz/gigabyte-hd-7770-experience-oc-1 gb/103888/produkt
by určitě dokázal nakrmit i X2 6000..
Pokud bychom vyměnili procesor (napiš desku, ať víme, kam až se dá jít), mohla vy tam jít i výkonnější grafika (Napiš i typ a označení zdroje).

diky za komenty...ja se hlavně ptám protože sem narazil na Crysis 3 kde je nutná direct x11 a ta mě s tou mojí grafikou nefachá a jelikož to je tah lidi co to produkujou aby lidi kupovali nové věci do pc,tak se jen bojim,že budu zachvilec v háji kvůli tomuhle...jinak mě hry běžej v poho sem třeba dohrál ted Bioshock infinitiv a dead space 3 a šlo to v poho.
ZD:Gigabyte M56S-S3 NF560 sAM2,DDR2,SATA2,GLAN,PCIE,1394,ATX
zdroj: Trust 520W pro PSU Low Noise Big Fan PW-5550 120 mm
snad sem to napsal dobře moc se v tom nevyznam:D

HD7770 s tímto procesorem rozhodně naplno nepojede. Když to srovnáme s o fous slabším modelem HD6770, tak na ten nestačí ani Athlon II X2 250, což je kapánek lepší, než ten původní Athlon X2 6000+. Grafika jela tak na 80%. Vycházím z osobní zkušenosti a testů.
Takže k tomu procesoru je v poměru cena/výkon vhodná grafika HD6670, ale vzhledem k tomu, že na hry je to už dnes slabota, tak to nemá cenu kupovat a raději ať šetří na novej PC.