Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nejde mi najet pc:CMOS CHECKSUM ERROR

Potřeboval bych poradit:
vyměnil jsem v pc základní desku MSI 694t PRO s procesorem Pentium 800 za desku AK77 PRO s procesorem AMD1200/Ram 2x256 MB. Tato deska byla před tím zhruba 2 měsíce v krabici,před tím jela bez problému cca 4 roky v jiném kompu.Taky jsem koupil nový HDD Baracuda 250GB(na staré desce funguje,i AKčko ho najde)
když jsem vše zapojil a chtěl spusti,po kontrole CPU,RAM,grafiky(Geforce 5200/128MB, HDD a mechaniky mi naskočí chyba:CMOS CHECKSUM ERROR - DEFALTTS LOADED a PC zamrzne respektivně je tam nabídka F1 to continue a DELETE to SETUP BIOS.pokud je ale stisknu,naskočí černá obrazovka a v levém horním rohu bliká kurzor(nelze ovládat)..
dočetl jsem se,že to bývá baterií,tu jsem koupil novou ale problém je stejný.
Pokud se pokusím při startu dostat do BIOSu,to se povede ale během chvilky pc zamrzne a nelze ovládat..
chtěl jsem přehrát BIOS(stáhl jsem si z netu původní verzi)ale nevím jak ho přehrát..
když při startu zmačknu CTRL+HOME dostanu se na BOOTování ale píše to že bootovací disk neexistuje.A z diskety to nečte..
vyčistit pamět ručně (jumprem)jsem taky zkoušel.Pořád ale nic...nevěděl by někdo? :.(
DÍKY

knoflikovu baterku tam daj novu, a skontroluj jumper "clear CMOS" aby bol v spravnej polohe pre beh systemu (t.j. nie v polohe pre "clear CMOS").

To ze ti blika vlavo hore podtrzitko znamena ze to chce bootovat ale nema z coho - nevidi disk ani floppy mechaniku, takze si ich asi blbo zapojil, alebo PC zamrzlo, co pises ze sa deje aj ked vlezes do setupu - a ak PC zamrza tak to znamena napr. ze sa ti prehrieva CPU alebo ze mas slaby zdroj alebo si nieco blbo zapojil alebo nezapojil, alebo mas problemy s RAM alebo je doska v haji.

P.S: Nahodou ti nesvieti disketova mechanika stale? Ak ano tak mas naopak datovy kabel.