Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ATmega88 schema

zdravim mam na vas prosbu jestli by jste se mi mohli podivat na tohle schema jestli sem nekde neudelal chybu a jestli to bude funkcni

[http://pc.poradna.net/file/view/13990-bobis-jpg]
to je HW cast

u softwarove casti bych vas chtel poprosit aby ste mne popostrcili jenom kde zacit popripade jak problematiku resit ( V jazyku C )

ukol je nasledujici :

mam 3 hraci kostky po stisku tlacitka (PD7) se zacnou na 3 kostkach menit cisla po opetovnem zmacknuti tlacitka se prestanou menit a pokud bude na 2 nebo 3 kostkach stejne cislo tak zazni melodie z reproduktoru. cisla na kostkach musi byt tak jak to je u normalni kostky napr na clovece nezlob se :-D dekuju za kazdy tip a radu

edit : tak jedna rada byla ohledne toho nahodneho generovani tech cisel ze pry processor ma uz v sobe takovou funkci jenom nevim v jake knihovne je :-/
edit2: napajeno to bude 9V baterii

k tomu vsemu co si napsal tak vetsinu veci jako je typ toho ATmega88 a nutnost napajeni 9V takovych pozadavku bylo vice jak nekdo zminoval vys dnes sem udelal jednoduchy program na odzkouseni jestli mam vse dobre zapojene a ono to fungovalo ( s mensima upravama ale piny sem nemenil) pro to tlacitko pouziju delay knihovnu a nastavim 10ms

tedkom se pokusim dat dohromady tu SW cast mam par tipu vyzkousim popripade se sem zase prijdu poradim zatim vam dekuju moc

to je jedna z tech uprav dal sem tam odpor on tam zapojeny byl jenom v tom schematu sem ho zapomel

no to mi bylo receno od ucitele ze ten reproduktor ma dostatecnou impedanci aby to omezilo proud a neshorelo momentalne to nemam u sebe tak ti nepovim co to je presne zac

To je jak komentar od cinana v zdrojakoch ze " //Mr. Chung said here must be 1!" Zazil som :-D
Ok ser na to ked to je pre ucitela. Ked robis nieco seriozne tak si vzdy veci precitas na danej veci, alebo zmeras alebo pozres v datasheete, a preratas (max. prudy a pozadovany vykon apod.) BTW. u veci na baterku sa spravidla na pipanie pouziva piezzo menic a ne reproduktor. Dovod je prave impedancia a nasledne zbytocne straty pri impednacnej neprisposobenosti, pripadnom zosilovaci, apod.

ona to je "rocnikova prace" ne tak uplne spis 1/4 rocni prace :-D takze to je tak na odzkouseni ze funguje a ze sem se neco za ten rok naucil v tom programovani