Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows XP - nvata.sys

Zdravím,
Předevčírem jsem aktualizoval win XP z SP2 na SP3,a přestal mi fungovat internet. Konkrétněji jsem měl vykřičník u Systém-Správce zařízení-Networking controller. Tak jsem SP3 odinstaloval,a přes bod obnovy jsem vše vrátil do doby,kdy vše fungovalo,a ikonka s internetem nikde a vykřičník tam pořád byl(internet nejel,ani ve správci sítě se neobjevoval,ale nejel pouze v tom pc,na ostatních jel).. Tak jsem se rozhodl,že zkusím win přeinstalovat,potřebuji aby v tom počítači bylo co je a potřebuji s tím pc pracovat jako před tím,takže naformátovat to a znovu nainstalovat to rozhodně nechci. Při přeinstalaci či opravě,mi vyskočí tabulka,že to potřebuje soubor od Nvidia.. Soubor s názvem NVATA.SYS .. Chce to k tomu soubou zadat cestu,a pro pokračování mám dát OK .. Jenomže já ten soubor nikde nenašel,tak jsem to vše vystornoval,a přeinstalace se dokončila i bez toho,ale zřejmně ne v pořádku .. Teď,když zapnu PC,tak mi to dá na výběr,Zotavovací konzoli a Win XP PRof. .. Přes zotavovací konzoli nevím jak to zprovoznit,tudíž jsem vyzkoušel všechny možnosti win XP Prof.. Zkusil jsem to v nouzovém režimu,poslední známá funkční konfig.,a všechny ty možnosti,ale po odkliknutí,se to zresetuje a jede to vše pořád dokola.. Prosím Vás nevíte někdo,jak nejrychleji to zase vše zprovoznit,i se soubory co v tom PC jsou ?
Předem děkuji za pomoc ..

To mi došlo taky,že bych ty ovladače měl naistalovat,jenže vůbec netuším,jak to naistalovat,ovladače mám stažený,mám je i na flash disku,ale co dál to nevím.. Mohl bych poprosit o nějaký podrobnější popis,jak to udělat ? Mimochodem díky ..

Dobre som tipoval: NVIDIA nForce4 Chipset. Ovladace na Tvoju dosku su:
http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx ?pid=2296#dl

Napred si nainstaluj "NVIDIA nForce4 Chipset Driver(include chipset \ lan \ sata raid)"
http://download.gigabyte.eu/FileList/Driver/mother board_driver_chipset_nvidia_ck804_2kxp.exe
(to je presne ten co mas na Tvojom obrazku: driver_chipset_nvidia_ck804_2kxp)

Po uspesnej instalacii restartuj PC.
Keby sa este objavilo chybove hlasenie "NVATA.SYS" preinstaluj este "NVIDIA IDE driver for nForce4 series"
http://download.gigabyte.eu/FileList/Driver/mother board_driver_ide_nvidia_nf4.exe
Drzim palec.

Aha, tak prepac (promin), napred pisem az potom citam. Neuvedomil som si, ze sa nedostanes do systemu.

Jedno riesenie je: stiahni si "NVIDIA nForce4 Chipset Driver(include chipset \ lan \ sata raid)"
http://download.gigabyte.eu/FileList/Driver/mother board_driver_chipset_nvidia_ck804_2kxp.exe
na pocitaci z ktoreho pises.
Spusti stiahnuty subor (motherboard_driver_chipset_nvidia_ck804_2kxp.exe) a nechaj ho rozbalit napr. na C:\
Vytvori sa adresar (slozka) "Chipset_nvidia_ck804_2kxp"

Skopiruj cely adresar "Chipset_nvidia_ck804_2kxp" na USB-cko (ked Ti USB funguje pri instalacii, alebo vypal na CD.

Spusti znova z instalacneho CD "Opravnu instalaciu", (tak ako si uz robil). Ked Ti vyskoci "tabulka,že to potřebuje soubor od Nvidia.. Soubor s názvem NVATA.SYS ..." (Tvoj obrazok), tak to nasmeruj na:
X:\Chipset_nvidia_ck804_2kxp\IDE\WinXP\sata_ide\
"X" bude pismenko CD mechaniky, alebo USB-cka. Tam je hladany subor "nvata.sys"
Predpokladam, ze to bude chciet viac suborov. Dobre by bolo mat otvoreny adresar na PC s ktoreho pises a stahujes a ked to bude pozadovat dalsi subor, tak sa zorientovat, kde sa nachadza.

MM: aj ja som napred napisal, az potom cital.

Tony nema ziadny problem s rozpoznanim HDD (SATA verzus WinXP), ale ma poziadavku:
"takže naformátovat to a znovu nainstalovat to rozhodně nechci."

Kedze kedysi pri povodnej instalacii niekto spravne nainstaloval aj chipset Utility na nForce4, tak je to v databaze Registry (Windows) a vyzaduje to aj pri "Opravnej instalacii".

P.S. momentalne pisem z PC > doska > GA-K8NSNXP > chipset nForce3 250. Dost blby chipset, problemy s kompatibilitou, ci uz s HDD (SATA), alebo grafikou (AGP). Ale ide.

Na "bruzganie" po Internete nebudem zapinat moje velke delo (druhe PC).