Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem scumm_VM (emulátor enginů adventur)

Myslím, že mnozí z vás tento SW znají, nicméně si jej dovolím připomenout. Ti z vás, kteří vyrůstali na "peckách" jako The Loom, Indy 3+4, Simon Sorcerer nebo Sam and Max hit the road, tento SW (protože se jedná o emulátor enginů těchto adventur) asi nemůžou opomenout.

A nejlepší na tom je, že vaši oblíbenou adventuru si dnes nemusíte zahrát jen pod obligátními windows nebo linuxem, ale i na Nokiích (S60, S80, S90), S-E s UIQ nebo Windows Mobile zažízeních.

link je zde: www.scummvm.org

Dovolil jsem si doplnit titulek. (host) (touchwood)

nainstaluješ/rozbalíš scumm a nakopíruješ hru(hry). Poté si v GUI nastavíš parametry hry (najdeš její adresář a nastavíš ovládání, zvuk a video) a jedeš. Scumm umí několik obrazových režimů (okno/screen v kombinaci s několika druhy zvětšení a vyhlazení), zvuk atp. jede bez problémů.