Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Frekvence RAM

Ahoj,
mám dotaz jak se počíta frkvence pamětí DDR.

Procesor P4 (133*23), paměti 533 MHz.
Jde mi o to, jak zjistím, který poměr mám v biosu nastavit, aby paměti zůstaly na 533MHz.
V manuálu desky je toto : Memory Speed = FSB * Memory ratio * DDR, mohl by i nkědo napsat co je co ? Dík

FSB je aktuálně 133MHz, pokud přetaktuješ, nahraď odpovídající hodnotou
Memory ratio je dělička mezi FSB a RAM, měla by se nastavovat v BIOSu, většinou jako poměr x:y (někdy x/y) k FSB, aktuálně to máš 4:1
DDR je hodnota rovná 2 (DDR400 běží na 200MHz) - to DDR znamená DOUBLE DATA RATE

výsledek by neměl o moc překračovat "nominál" tvých pamětí, tj 533MHz