Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno nejde mi adresování na disku

Dobrý den.
Už docela dlouho si tvořím vlasní operační systémy v jazyce c++ a pascal a vše jsem zapisoval na diskety na disketu jsem na 1 sektor (tam kam se zapisuje bootloader) normálně zapisoval ten soubor
ale diskety už jsou zastaralé metody tak jsem přešel na disky ale v tom je ten problém když chci vypálit bootloader na disc tak mi to píše že požadovaný sektor nabyl nalezen asi to znamená že nebyl nalezen ten sektor na který se zapisuje bootloader nevíte co s tim??? děkuji

Ja viem co to je bootsektor, CD ale nema ziaden bootsektor ale BIOS robi napr. emulaciu floppy (co na tom CD musi byt zaznamenane specialnym sposobom). Preto sa pytam co presne (jaky subor presne) chces vypalit a cim presne.

Vytvor si obraz bootovatelnej diskety (.img) a napr. v CDBurnerXP si zvolis ze datove CD a v menu si najdes volby bootovania tam zaskrtnes ze chces to vypalit ako emulaciu floppy a mu das cestu na ten .img. Vypalovanie na CD je komplexna zalezitost neni to zapisovanie sektoru jak na floppy alebo HDD.

Este k tej diskete. MS kedysi davno vydal pre WinXP tzv. "virtual floppy drive", to sa nainstalovalo zaplo a urobilo to .img subor ktory sa vo Win tvaril ako disketa, mohol si si na nu zapisat nejake sektory, odpojit a mal si .img subor ktory potom mozes dat napr. na to CD. Len uz neviem najst ten VFD na google. Tusim ze to bolo nejake "VFD21" ale nie som si isty.

rozkliknu codeblocs zvolim entepy project koduji několik souborů bootloader dam do kolonky botloader ono to je ve složkách spustim kompimator dam to nahrát na disketu (krabička na diskety spojená s pc usb kabelem) vyndám disketu vložim do prázndého pc spustim pc a pracuji...

PS.ten bootloader vam rozepisovat nebudu protože by to bylo dlouhý jako životopis nesmrtelnýho...