Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem programy se otevírají přes PSPad

Dobrý den, dostal sem od kamaráda přes Skype prezentaci a otevřel sem jí přes PSPad což byla blbost, ale v PSpadu jsem na něco omylem kliknul, a teď skoro všechny programy (Hry,programy,aj....) se otevírají přes PSPad a jako ikonku PSPad. Nevíte prosím, jak to zrušit, a opět to šlo??
Změna předmětu, původně: PSPad (karel)

Toto je výsledek nesprávné funkce Windows v kombinací s nepozorností uživatele. Když se pokusíš otevřít aplikaci (spustit program) pomocí kontextového menu, a budeš se dobře dívat na dolní okraj tohoto okna, najdeš tam řádek "K otevíraní souborů tohoto typu vždy použít vybraný program". Když se budeš dívat ještě lépe, najdeš na začátku tohoto textu aktivované (!) zatržítko.

Když dojde k otevření souboru nesprávným programem, Windows to bere jako žádanou změnu asociace přípony souboru a je zaděláno na průser.
Ve tvém případě jsi se asi snažil otevřít popsaným způsobem některého ze zástupců na ploše. A zvolil jsi právě onen PSPad.