Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem laserová multifunkce?

zdravím. mám doma multifunkci starou HP F380. Je to na barvičky. ale pořád je třeba doplnovat barvy.....kdyz pak treba netisknu 2 mesice barevne, tak pak to netiskne pekne. jakby to zaschlo nebo co......premyslim o koupi nove multifunkce ale laserove. Byvaji laserove multifunkce nejake malé pro domaci využiti?

hlavni otazka ale zni, jak se zde doplnuji barvy, jak často,....vše kolem barev....děkuju za rady a zkušenosti z vaší praxe

Nemam problem s nejakym zasychanim u inkoustu, i kdyz tisknu po delsi dobe. To co popisujes je spis chyba daneho kusu/modelu. Standardne ma inkoustova tiskarna v klidu trysky "zaparkovane" a utesnene, a po zapnuti provede i jejich procisteni.
(to sezere vzdy i neco inkoustu, coz u tech levnych s pidinaplnemi objemu v radu par ml. neni uplne nezanedbatelne)

BTW - pokud jde o samotne naklady, lze i s inkoustem tisknout levne:
http://www.svethardware.cz/recenze-epson-l550-tisk nu-superlevne/37788
(jen nevim co na to zivotnost a spolehlivost, solidni laser je tahoun a nezmar)

Multifunkcni barevny laser na doma je dost overkill, nehlede na to ze pokud jde treba o fotky, bude to z inkoustu lepsi. Relativne levne jsou cernobile laserove multifunkce. Spotrebak = toner v cenach dejme tomu 500-2000, naklady na tisk pod korunu na stranku. U levnych laseru se meni zvlast toner, a jednou za x toneru pak jeste valec (cena o neco vyssi nez u toneru) Barevny laser = 4 tonery.

U levnych laseru se meni zvlast toner, a jednou za x toneru pak jeste valec (cena o neco vyssi nez u toneru) Barevny laser = 4 tonery.

Je to přesně obráceně - právě dražší stroje to mají odděleno, a tím snižují cenu za stránku, protože se doplňuje v podstatě jen pixla s tonerem.

ja se s tim setkal prave spis u tech nejlevnejsich...? Naposled nejaky Samsung kšunt, nebo OKi (byt to byl "LED", ne "laser") Pak stredni trida ktera ma toner i s valcem v jednom (doslova nesmrtelne klasiky od HP). Jak je to u nejakeho "heavy metalu" netusim, k obrim bednam typu sitovy tisk pro XYZ uzivatelu jsem se nedostal.

HP už dávno nedělá "nesmrtelné klasiky". Poslední tiskárna, kterou by takto šlo označit, je bezesporu HP LJ4000. Potom to už byly sračky co nevydrží ani půl milionu stránek.

P.S.: Samsung dělá v poslední době skvělé tiskárny, mám tu jednu na servis s čtvrtmilionem na hrbu, stačilo o centimetr posunout "oježděnou" podávací gumičku a jedeme dál. Totéž platí pro Kyocera a Oki - vypadají plastově, ale fungují.