Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém při startování PC

Zdravím,

nevím, jak definovat problém, tak napíšu vše polopaticky:
při zapínání PC mi naskočí obrazovka se jménem základní desky a nabídkou kláves na BIOS apod...pak se komp restartuje, naskočí opět obrazovka se základovkou a pak už pokračuje normálně (tj. Verifying dmi pool data -> grub -> spuštění systému).
Když restartuju PC, tak se ve spouštění nedostanu za úvodní obrazovku se základovkou, prostě jen naskočí tahle obrazovka, PC se restartuje a tak znova, nekonečná smyčka. PC tak musím vypnout úplně a zapnout z mrtvýho režimu (samozřejmě opět s jedním samovolným restartem).
Co bych rád, je to, aby se komp zapínal napoprvé a mohl jsem ho i restartovat.

OS Ubuntu 13.04 a Win 7 64bit.
Sestava:
Intel Core 2 Duo E7500
MB Gigabyte EP45-DS3LR Sc 775
RAM Kingston 2x2GB DDR2 1066 MHz
VGA Sapphire HD4730, 512MB DDR5
Zdroj LC POWER LC6550GP2-v2.2 550W/140mm
HDD Samsung SpinPoint F1, HD103UJ, SATA II, 32MB - 1TB

Za případnou radu děkuji.

Zacal by som na test vymenou toho "Zdroj LC POWER" za nejaky zdroj ne taku sracku. Staci si pozicat iny na test.
A defaulty do BIOSu skusit.

Inac u novych intel chipsetov tvoj problem moze sposobovat napr. aj vybita CMOS baterka kvoli dementnemu AMT enginu v chipsete, zmeraj si baterku a ak nahodou mas v BIOSe nejake AMT tak to skus vypnut, alebo proste skus novu CMOS baterku. Najprv ale ten zdroj.
P.S. aha tebe to blbne aj po restarte, tak to cmos baterkou nebude.