Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakou grafiku pro můj stroj?

Potřebuji nějakou slušnou GK pro platformu AMD pro práci Corelu, Photoshopu a podobných grafických programech .
Nejnáročnější (aspoň myslím) činnost bude občasné stříhání videa z mého digitálu. Hry nehraju.
Nechci investovat do výkonu, který nevyužiju.
Myslím si, že 128MB paměť a 64b šířka sběrnice by mohlo stačit.
Pokud možno pasivní chlazení.
Pokud máte tip na konkrétní produkt, sem s ním.
Dík

Máš pravdu, stačila by i slabší karta. Jen nechápu, o jakém přidělávání starostí mluvíš? Na druhou stranu, nějaká ušetřená stovka myslím nestojí za to, aby sestava byla degradovaná grafikou (i když nevím nic o zbytku konfigurace). 7600GT už taky není žádný výkřik, a kdyby si časem tazatel chtěl zahrát nějakou hru nebo počítač prodat, slabá grafika by situaci zkomplikovala.

Pardon, to mi tam nějak vypadlo. Potenciální starosti s chlazením bedny. Zastávám názor, že grafiku jen takovou, jakou skutečně využiji. Ostatně to se týká i ostatních komponent. Ale neříkám, že se má nutně kupovat to nejlevnější.

P.S. jen pro pobavení - já si zrovna kupuju do miniITX Radeon 7000. Úplně novej. :))

Myslím, že není na škodu kupovat hardware s určitou výkonostní rezervou. Když si teď koupí grafiku "akorát", za půl roku už mu nebude stačit. A jak jsem už předeslal, 7600GT není žádné dělo, spíš takový dolní mainstream, cenově taky dostupná, pasivně se dá uchladit bez problémů, takže její případný nákup není myslím zbytečná investice.

Taky bych bral grafiku s rezervou, pokud nemusím okusovat
před barákem trávu od hladu. Murphyho zákony fungují perfektně
a jestli žádný podobný není, tak jeden můj : Když si koupíš grafiku,
na které nikdy neplánuješ spustit nějakou hru, tak to do měsíce
z jakéhokoli důvodu budeš nutně potřebovat :))
BTW, nové karty mají v nových ovladačích podporu AVIVO,
v případě mé oblíbené GF uvolněnou podporu PureVideo atd ...

Asi nenajdeme společnou řeč. Já jsem se prostě zdravě naštval při pohledu na to, kam se dostává spotřeba dnešních komponent grafiku nevyjímaje (ne kvůli penězům, natruc) a dal jsem se cestou miniITX se spotřebou 20W. Se mnou nemá cenu se hádat. :-D
Každopádně na P4 1,7GHz, které mi ještě stále stojí pod stolem a 99,5% času zahálí, jsem běžně fungoval na Radeonu 7200 a výkonově jsem vůbec nestrádal. Já to vidím takhle. Na co si pořizovat kamna, když nechci topit. :) :beer::beer::beer:

Dík za tipy, grafiky jsou jednou ze zanedbanějších oblastí mých znalostí.
Pro zajímavost se pochlubím s potenciální sestavou:
Procesor: Athlon 64 3000+, AM2
Deska:MSI K9N Neo-F, nForce 550
Paměť: KINGSTON 512MB/667MHz DDR2 CL5, nebo Kingmax Mars DDR II 512MB 667Mhz. Až doplním prasátko koupím si ještě jednu takovou.
HDD: Seagate 160GB, SATA II NCQ 7200 RPM 8MB cache, nebo
WD 160GB (WD1600JS) 7200ot SATA II 8MB cache.
Grafika: to právě řeším.
No a zbytek.
Trávu před barákem sice okusovat nemusím, ale rozpočet není na větší rozšoupnutí.
Pokud jste objevili nějakou "fatal error" v mé volbě, budu vděčný za připomínku.
Když už jsem se s tím datlil, dám to ještě přímo do sestav.