Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC pre kancelariu

Ahoj,
potreboval by som poradit hlavne dosku a najlepsie cely PC pre kancelarske ucely. Grafika staci integrovana, monitor atd. nepotrebujem. Bude tam W7. Hlavne, mi poradte dosku a komponenty co par rokov vydrzia. Je to pre znameho a nerad by som riesil reklamacie (viem, pokazit sa moze vsetko). Ziadne delo nepotrebuje, terajsie P4 uz ale nestaci...
Diky.

Vynimocne budem M-Polovi oponovat, respektive ho poopravim.
Chvalim vyber AMD, do kanclu je ako stvoreny, ale naco preboha ten pridavny vetrak? Naco extra chladic na procesor? Naco 1TB disk? A diskutabilny je aj zdroj.
Kedze gro mnou predanych PC tvria prave kancelarske stroje dovolim si tvrdit nasledovne.
- vacsine firiem staci 500GB disk a nemam jediny pripad, kedy by som musel v zostave disk menit za vacsi
- pridavny vetrak je blbost, zostava sa nikdy nezatazi tak, zeby mal nejaky zmysel
- externy chladic procesora nema zmysel, v kancli je hladina hluku vzdy taka, ze boxovany chladic nikoho rusit nebude
- do kancelarii davam cinske HEDY, naozaj mam 0% poruchovost zatial (cca 2.5 roka co ich davam) stovky kusov uz vonku. Treba si uvedomit, ze kancelarska zostava ako taka vacsinou idluje a maximalne zataze su naozaj vynimocne. Tym, ale netrdim, ze Enermax nebude vacsia istota, len tvrdim, ze volba HEDY ma zatial nikdy nesklamala. Navyse roky predtym som vsade tlacil EC a tam som mal tiez nizku poruchovost (mozno do 5%) a to pocitam takk do 5 rokov do predaja. A to polovica poruch tvoril zadrety vetrak.

Este dodam, ze zrovna vcera som instaloval taku zostavu za 380 eur s dph (vratane Win7).

Nonono malokedy ta za nieco kritizujem a vacsinou len v lacnejsich zaostavach. Ano kvalita tam je, ale podla mojich skusenosti je toto zbytocne luxusna masina do kanclu.
Je to rovnake ako poradit kupu 3xDEll s NBD zarukou. Ok je to dobre, ok je to super zaruka a servis, ale je to drahsie ako kupit si 4xskladacku PC a mat jedno PC v zalohe a riesit si vypadok PC svojpomocne...to je to, co sa snazim natlacit do mensich firiem uz roky a oni to stale nechapu.