Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak silný záložní zdroj

Jak silný záložní zdroj koupit k této sestavě.
Jak je na tom se spotřebou LCD.

SAMSUNG MT LCD 19" 940BF TCO99 DVI Silver 2ms
Fortron zdroj 400W ATX/LN/12fan/PFC/P4/24PIN,FSP400-60THN-P
GIGABYTE MB Sc 775 965P-DS3, 6x SATA, 4XDDR2, Dual Bios
CPU INTEL Core 2 Duo E6400 2,13GHz(1066MHz) 2MBL2 CONROE LGA775 - BOX
grafika GigaByte MAYA GV-NX76T256D-RH 256MB
DDR2 1024MB, 667MHz, ECC , CL5, Kingston KIT(2x512MB)
Samsung SP2504C 250 GB SATAII/300 7200 RPM, 8 MB Cache-3 rok
LG OS DVD±R/±RW/RAM H20LRB LightScribe Retail DL±8.5GB Black

Děkuji

Nepises vobec co chces aby zalozny zdroj vydrzal a co robil. Ja byt tebou kupim nejake min 500-600 VA s obycajnymi zastrckami. Vacsina zalozakov ma totizto vystupy iba v podobe americkych pc zastrciek cize kabel na klasicke zariadenia by si si musel dorabat (neviem kde sa da zohnat..koncovky sa ale bezne daju kupit v elektre). takze ja mam dobre skusenosti s tymto (len vacsi model) http://eshop.n4all.net/product_info.php?cPath=1_24& products_id=37&osCsid=6e7634d4e41b994efcc8a27d62ab2 d4f
alebo obdobnym kuskom od apc (podstatne drahsi) - Zalozny zdroj APC CyberFort BackUPS ES 550VA

Mám doma něco hodně podobného s Athlonem XP 3200+ (jen místo LCD ještě 19" CRT, tudíž spotřeba trochu větší + připojený router Asus WL-500+hdd) a mám APC Back-UPS RS 500 a vestavěný Wattmetr v UPS mi ukazuje spotřebu okolo 160-180W (podle zatížení CPU) a dobu zálohy na cca 6 minut.

Pokud můžu doporučit, tak APC..

Jinak jak píše fleg, pozor na IEC C13 konektory v UPS (používá se de facto "starý" kabel který se používal k propojení monitorů s AT zdroji- IEC C14-C13). Já jsem nedostatek zástrček vyřešil jednoduchým uříznutím jednoho výše zmíněného kabelu a nákupem klasického napájecího "jezevčíka" na který jsem ten uříznutý konec připojil. Ale pozor, já mám zákonem požadovaný atest na takové úpravy. :-) Pokud jej nemáš ty, nech to udělat nějakého elektrikáře.

Přidám svůj dotaz.

Pro výkonné PC (Intel C2D 3GHz, 4GB RAM, 2x500GB SATA II disky, DVD mechanika, GeForce 8800/640MB, Creative SB X-Fi, zdroj Enermax Infiniti 720W) + LCD EIZO 19" S1911 jsem si vyhlédl záložní zdroj APC Back-UPS RS 800VA http://apc.cz/resource/include/techspec_index.cfm?b ase_sku=BR800I

Bude stačit?

Doplňující dotaz: podle některých diskuzí i při normálním provozu ze sítě bručí - je tu majitel této úpéesky s podobnou zkušeností?

Díky.

Tak jsem to dnes zjišťoval přímo u APC.

Back-UPS záložní zdroje prý nejsou kompatibilní s PC zdroji Enermax (kvůli aktivnímu PFC) a doporučili mí použít APC Smart-UPS 750VA nebo 1000VA http://apc.cz/resource/include/techspec_index.cfm?b ase_sku=SUA750I&total_watts=50 (500W)
http://apc.cz/resource/include/techspec_index.cfm?b ase_sku=SUA1000I&total_watts=50 (670W)

Nevím, asi se přikloním k té silnější verzi...