Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nelze se dostat do nastavení wi-fi routeru.

Ahoj, nemůžu se dostat do nastavení wi-fi routeru od té doby co jsem v něm něco přenastavoval.
Klasicky jsem se do něj dostal přes 192.168.1.1 ale to teď nejde.
Router jsem restartoval ale mám dojem že restart vůbec neprobíha protože jsem nejspíš nastavil stejnou ip kterou následně používám ají v PC a tak mně vyhazuje problém v konfliktu IP.

router: CANYON wireless 11g AP router CNP-WF514A

dík za rady

Microsoft Windows [Verze 6.1.7601]
Copyright (c) 2009 Microsoft Corporation. Všechna práva vyhrazena.

C:\Users\filip>ipconfig /all

Konfigurace protokolu IP systému Windows

Název hostitele . . . . . . . . . : filip-PC
Primární přípona DNS. . . . . . . :
Typ uzlu . . . . . . . . . . . . : hybridní
Povoleno směrování IP . . . . . . : Ne
WINS Proxy povoleno . . . . . . . : Ne

Adaptér sítě Ethernet Připojení k místní síti:

Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Realtek PCIe GBE Family Controller
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : E0-CB-4E-B9-6E-21
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
Automatická konfigurace povolena : Ano
Místní IPv6 adresa v rámci propojení . . . : fe80::908c:e6c3:c1a3:df46%10(Pre
ferované)
Adresa IPv4 . . . . . . . . . . . : 10.40.132.60(Preferované)
Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.255.240.0
Výchozí brána . . . . . . . . . . : 10.40.128.1
IAID DHCPv6 . . . . . . . . . . : 249613134
DUID klienta DHCPv6. . . . . . . : 00-01-00-01-18-2F-E4-F9-E0-CB-4E-B9-6E-21

Servery DNS . . . . . . . . . . . : 8.8.8.8
8.8.4.4
Rozhraní NetBios nad protokolem TCP/IP. . . . . . . . : Povoleno

Adaptér pro tunelové připojení isatap.{7E0CD5EF-9288-4CE9-9B6A-B50EB9307D08}:

Stav média . . . . . . . . . . . : odpojeno
Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Microsoft ISATAP Adapter
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
Automatická konfigurace povolena : Ano

Adaptér pro tunelové připojení Teredo Tunneling Pseudo-Interface:

Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Teredo Tunneling Pseudo-Interface
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
Automatická konfigurace povolena : Ano
IPv6 adresa. . . . . . . . . . . : 2001:0:4137:9e76:10dc:1f3d:a641:cbde(Prefe
rované)
Místní IPv6 adresa v rámci propojení . . . : fe80::10dc:1f3d:a641:cbde%12(Pre
ferované)
Výchozí brána . . . . . . . . . . : ::
NetBIOS nad TCP/IP. . . . . . . . : zakázáno

C:\Users\filip>

To nahoře bylo modem-> PC
Teď modem-> wifi router-> PC
Microsoft Windows [Verze 6.1.7601]
Copyright (c) 2009 Microsoft Corporation. Všechna práva vyhrazena.

C:\Users\filip>ipconfig /all

Konfigurace protokolu IP systému Windows

Název hostitele . . . . . . . . . : filip-PC
Primární přípona DNS. . . . . . . :
Typ uzlu . . . . . . . . . . . . : hybridní
Povoleno směrování IP . . . . . . : Ne
WINS Proxy povoleno . . . . . . . : Ne

Adaptér sítě Ethernet Připojení k místní síti:

Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Realtek PCIe GBE Family Controller
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : E0-CB-4E-B9-6E-21
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
Automatická konfigurace povolena : Ano
Místní IPv6 adresa v rámci propojení . . . : fe80::908c:e6c3:c1a3:df46%10(Pre
ferované)
Adresa IPv4 . . . . . . . . . . . : 10.40.132.60(Preferované)
Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.255.240.0
Výchozí brána . . . . . . . . . . : 10.40.128.1
IAID DHCPv6 . . . . . . . . . . : 249613134
DUID klienta DHCPv6. . . . . . . : 00-01-00-01-18-2F-E4-F9-E0-CB-4E-B9-6E-21

Servery DNS . . . . . . . . . . . : 8.8.8.8
8.8.4.4
Rozhraní NetBios nad protokolem TCP/IP. . . . . . . . : Povoleno

Adaptér pro tunelové připojení isatap.{7E0CD5EF-9288-4CE9-9B6A-B50EB9307D08}:

Stav média . . . . . . . . . . . : odpojeno
Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Microsoft ISATAP Adapter
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
Automatická konfigurace povolena : Ano

Adaptér pro tunelové připojení Teredo Tunneling Pseudo-Interface:

Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Teredo Tunneling Pseudo-Interface
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
Automatická konfigurace povolena : Ano
IPv6 adresa. . . . . . . . . . . : 2001:0:4137:9e76:10dc:1f3d:a641:cbde(Prefe
rované)
Místní IPv6 adresa v rámci propojení . . . : fe80::10dc:1f3d:a641:cbde%12(Pre
ferované)
Výchozí brána . . . . . . . . . . : ::
NetBIOS nad TCP/IP. . . . . . . . : zakázáno

C:\Users\filip>

Tak ješte 1 modem->wifi->PC
špatně jsem to zkopíroval

Konfigurace protokolu IP systému Windows

Název hostitele . . . . . . . . . : filip-PC
Primární přípona DNS. . . . . . . :
Typ uzlu . . . . . . . . . . . . : hybridní
Povoleno směrování IP . . . . . . : Ne
WINS Proxy povoleno . . . . . . . : Ne

Adaptér sítě Ethernet Připojení k místní síti:

Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Realtek PCIe GBE Family Controller
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : E0-CB-4E-B9-6E-21
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ano
Automatická konfigurace povolena : Ano
Místní IPv6 adresa v rámci propojení . . . : fe80::908c:e6c3:c1a3:df46%10(Pre
ferované)
Adresa IP automatické konfigurace : 169.254.223.70(Preferované)
Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.255.0.0
Výchozí brána . . . . . . . . . . :
IAID DHCPv6 . . . . . . . . . . : 249613134
DUID klienta DHCPv6. . . . . . . : 00-01-00-01-18-2F-E4-F9-E0-CB-4E-B9-6E-21

Servery DNS . . . . . . . . . . . : fec0:0:0:ffff::1%1
fec0:0:0:ffff::2%1
fec0:0:0:ffff::3%1
Rozhraní NetBios nad protokolem TCP/IP. . . . . . . . : Povoleno

Adaptér pro tunelové připojení isatap.{7E0CD5EF-9288-4CE9-9B6A-B50EB9307D08}:

Stav média . . . . . . . . . . . : odpojeno
Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Microsoft ISATAP Adapter
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
Automatická konfigurace povolena : Ano

Adaptér pro tunelové připojení Teredo Tunneling Pseudo-Interface:

Stav média . . . . . . . . . . . : odpojeno
Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Teredo Tunneling Pseudo-Interface
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
Automatická konfigurace povolena : Ano

Tak ješte 1 modem->wifi->PC
špatně jsem to zkopíroval

Adaptér sítě Ethernet Připojení k místní síti:

Popis . . . . . . . . . . . . . . : Realtek PCIe GBE Family Controller
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ano
Automatická konfigurace povolena : Ano
Adresa IP automatické konfigurace : 169.254.223.70

nevidíš na router (dhcp server)

To nahoře bylo modem-> PC
Teď modem-> wifi router-> PC

wan a lan máš:
1) buď ze stejného rozsahu - pak byla změna adresy routeru blbost.
2) nebo máš nesmyslně nastavenou adresu pc:

Adresa IPv4 . . . . . . . . . . . : 10.40.132.60(Preferované)
Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.255.240.0
Výchozí brána . . . . . . . . . . : 10.40.128.1

pokud se do routeru nedostaneš, dej tovární reset (vypnout, držet vzadu reset, zapnout, ještě chvíli držet)

Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne

proč? umíš snad ručně nastavit ip adresu? podle výpisu je jasné, že ne.

Skvělý internet již přes wifi jde, jakmile jsem se dostal do nastavení tak jsem to zvládl opravit.. ale i přesto to je divné že mně se restartovat nechtěl až když jsi mi poradil s tím vypnout držet zapnout držet :P

Ale ješte bych se zeptal čím to je (nejspíš tim routerem) že mně internet běží třeba 30 min v pohodě a potom vypadne na 5 sec a takhle opakovaně .. pokud mám modem->PC tak to nedělá ..