Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Hromadny rename souboru

Dobry den.

Vim, ze takovy dotaz tu neni prvni, ale nedohledal jsem se uspokojive odpovedi.

Mam soubory ve slozce napriklad:

Abc_xfg-01.mp4
Abc_xfg-02.mp4
Abc_xfg-03.mp4

A chtel bych je prejmenovat podle sebe:

Video Orangutan 01.mp4
Video Orangutan 02.mp4
Video Orangutan 03.mp4

Nejlepsi reseni co jsem nasel, je udelat to pres pruzkumnika, to jest, oznacit vsechny soubory, prvni prejmenovat: Video Orangutan (1) a ostatni se dojmenuji samy:

Video Orangutan (1).mp4
Video Orangutan (2).mp4
Video Orangutan (3).mp4

Co mi vadi jsou 2 veci, jedna je ta, ze nechci mit v nazvu souboru zavorky, druha je ta, ze to neumi seradit s pomoci nuly takto:

Video Orangutan (01).mp4
Video Orangutan (02).mp4
Video Orangutan (03).mp4

Neznate nejaky soft, ktery umi takto jednoduchou upravu? Zkousel jsem TotalCommander ale nedari se mi to v nem, dalsich 50 rename programu nepodporuje Windows 7, nejlepsi by bylo kdyby slo upravt toho Windows pruzkumnika.

Mam Win7 Home Premium 64bit.

V TC je to právě hodně jednoduchý, označ všechny přejmenovávané soubory, stiskni Ctrl+M, jako masku použij tenhle vzor "Video Orangutan [N9-10]" bez uvozovek a spust. Viz obr. Masku si upravuj podle svých potřeb

Edit: Koukám že mám chybu v obrázku, nastavení počtu číslic pro počítadlo nemám použito, očíslování je převzato z názvu vstupního souboru

Pokud nemáš TC, je na hromadné přejmenování i spousta software. Šikovný je Name IT.

Program pro hromadné přejmenovávání a kopírování souborů. Umí vložit řetězec na libovolnou pozici ve jménu souboru, odstranit řetězec od určité pozice, nahradit výskyt řetězce jiným, vložit do jména datum a čas v definovaném formátu, odstranit diakritiku, změnit velikost znaků, zvyšovat/snižovat číslo obsažené ve jménu souboru a nebo ho zarovnávat nulami na určený počet číslic a konečně také přejmenovávat a kopírovat soubory připojením číselného indexu.

Program má intuitivní rozhraní: v Panelu souborů si označením vybíráte soubory, které chcete zpracovat, a v Panelu parametrů nastavujete, jakou akci chcete s těmito soubory provést . Přitom se vám v Ukázce průběžně zobrazuje náhled na výsledek připravované akce. A pokud i přesto výsledek neodpovídá vašim původním záměrům, máte k dispozici možnost vrátit se až o deset kroků nazpět, popř. vrátit zpět vrácené kroky (desetiúrovňové Undo/Redo).

4.0
[http://www.stedronsky.cz/images/stories/software_n ame_it_4.0.png]
5,0_beta
[http://www.stedronsky.cz/images/stories/software_n ame_it_5.0_beta.png]

pokud nema TC, tak skoro tu samou funkcnost prejmenovani nabizi Double Commander, ktery je open-source. (Nerikam, ze tvuj nastroj je spatny, jen mi utility na prejmenovani pripadaji zbytecne, kdyz na to existuji viceucelove softy, ktere vyuzijes i jinak. ;-))

Mě zase přijde zbytečný víceúčelový soft, ze kterého bych využil pouze jednu funkci z třeba třiceti. Vše dělám v Průzkumníkovi. Nepotřebuji žádného commandera, počítač komanduji já. :-)
Z těch správců souborů se mi docela líbil Q Dir, kterého jsem pouštěl snad 6x v měsíci (Průzkumníka 20x denně) a měl ho na počítači snad půl roku.
Zvyk je zvyk a už mi není 30.

Z mého pohledu je zase masochismus dvoupanelový. Užil jsem si ho v DOSu. Ale jak píšu. Je to o zvyku. Když se používá pravé tlačítko myši, je Průzkumník pohoda. Příklad:
Chci něco zkopírovat přes složitou strukturu adresářů.
1) Průzkumník: čČapnu to pravou myší, zatáhnu vlevo nad strom, kam to chci a po uvolněbí tlačítka zvolím "kopírovat sem"
2) Dvoupanelový commander - vím, že to v nich asi jde také tak - nicméně: musím se třeba 20x kamsi proentrovat, abych to měl v protějším panelu a teprve pak kopírovat.

[http://pc.poradna.net/file/view/14147-pruzkumnik-p m-gif]

Měl jsem napsat rozvitější větu. Nenapadlo mě, že to nebude zřejmé.

2) Dvoupanelový commander - vím, že to v nich asi jde také tak, když se zapne zobrazení stromu - nicméně v defaultním nastavení: musím se třeba 20x kamsi proentrovat, abych to měl v protějším panelu a teprve pak kopírovat.

Se tu dohadujeme o software, jak náctiletí kluci, co ještě ani nemají OP. :-)

Neměl jsem na mysli Internet Explorer, kde jsou. V Exploreru (Průzkumníkovi) bývaly klasické oblíbené, ale ty jednak zmizely, druhak nebyly to "oblíbené adresáře". Já vím, šlo by to řešit třeba zástupci složky, ale přijde mi to zbytečné. Mám HDD rozdělený a v adresáři dokumenty\www jsem na jedno kliknutí ve stromě. Jenže musím zarolovat jednou kolečkem, a protože jsem lenoch, šiklo by se to.

no tak slovo použitelnost chápu tak, že se mi stím dobře pracuje a umím to použít. přítulka používá 602photo- říkám, když chceš mazat, tak použij gumu s vyhlazováním hran, někde si to tam najdi. udělá výřez kousku a posunuje. výsledky má takový, že by se mi to povedlo o hrozně moc času dýl. v podstatě si z toho udělala jednoduchý klonovací razítko.:)) tohle není o nástroji.