Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Obrazky v malém fóru

Nevíte jak přidat funkci nahrání obrazku ( avataru ) do fora? Případně nějaký článek na netu jak by jse to dalo udělat bez nutnosti databaze.

Děkuji

Nevíte jak přidat funkci nahrání obrazku ( avataru ) do fora?

Naprogramovat ji. Jak překvapivé. Prostě musíš v profilu (registrační formulář) přidat input pro upload obrázku, ten uložíš na server do nějakého adresáře na server a při zobrazování (výpisu) příspěvků ve fóru se podíváš, jestli k ID uživatele existuje avatar. Pokud ano, zobrazíš, pokud ne, vložíš nějaký defaultní.

Tedy předpokládám, že to forum má nějakou registraci, nestudoval jsem ten článek.

Jenze toto fórum nemá registraci, a bylo by moc ložité ji vytvořit když zvladám minymum základů php.
Upload obrazku by se hodil jen na odpoved nebo novou diskusi a po čase bych tyto uploadované obrazky smazal ze serveru.

OK, jde to i bez registrace - ve formuláři, kde se píše odpověď nebo zakládá nový příspěvek se přidá input pole typu "file", otestují se rozměry avataru, avatar se pojmenuje např. stejně jako ID příspěvku, ke kterému patří, a následně se uploaduje na server. Takže defacto stejný postup, jen avatar nebude přiřazen k profilu, ale bude vždy vložen (uploadován) s příspěvkem.

To bude opravdu super fórum, když při každém vkládání odpovědi bude muset uživatel přidávat avatar. To bude lidi bavit, to tam budou chodit jen kvůli tomu...

Rada na závěr: když zvládáš minymum základů PHP, tak by ses měl možná pouštět jen do toho, na co stačíš.