Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Po přetaktování RAM modrá smrt

Dobrý den mám problém že při přetaktování pamětí RAM mi počítač hází modrou smrt. Koupil jsem si 8 GB (2x4 GB) RAM Corsair Black Vengeance CL9 1600 MHz, ale když spouštím PC tak mi to píše že mají jenom 1333 MHz... Tak jsem si to přetaktoval na mém MB v Biosu a po chvíli mi počítač hodí modrou smrt. Nemůže to být třeba slabým zdrojem mam 450 W a nevím zda to stačí pro mou sestavu. Stejné je to s Procesorem - také hází modrou smrt při přetaktování na 4000 MHz (ale i když si to přetaktuju jenom na 3600 MHz)..
Na PC nic nedělám nebo jsem třeba jenom na netu (občas i Skype). OS: Windows 8 Pro

PC: AMD Phenom II X4 959 Black Edition 3.40 GHz, 8 GB RAM Corsair Black Vengeance CL9 1600 MHz, GPU: ZOTAC GeForce GTX 650 AMP! Edition 2 GB, A 500 GB HDD (mam dojem že Seagate).

Máš zajímavý CPU:))
Jinak Phenom II X4 oficiálně podporuje RAM o frekvenci 1066MHz a 1333MHz:
http://www.cpu-world.com/CPUs/K10/AMD-Phenom%20II% 20X4%20965%20Black%20Edition%20-%20HDZ965FBK4DGM%2 0%28HDZ965FBGMBOX%29.html
To, že to většinou jde i výše neznamená, že to bude i tvůj případ.
Jinak ty paměti by měly i na těch 1600MHz chodit na standardních 1.5V, takže se rozhodně žádné zvýšené napětí automaticky nenastaví.
Mimochodem co je zač ten 450W zdroj?