Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Výběr NASu

Dobrý den,
delší dobou přemýšlím o koupení NASu. Co jsem koukal na recenze a testy, tak se mi docela líbí

tento QNAP TS-212 - http://www.alza.cz/qnap-ts-212-turbo-nas-d224608.h tm#popis
a nebo Zyxel NSA-325 - http://www.alza.cz/zyxel-nsa-325-d331048.htm#popis

máte s těmito NASy nějaké zkušenosti nebo který z nich by jste doporučili ? .. popřípadě jiný NAS na dva 2tb disky do 4500,-

předem děkuji za odpovědi

Zyxela jsem nasadil, funguje. Rychlostně to není žádná sláva, ale to není prakticky u žádného levného NASu.

QNAP je sázka na jistotu, jeho systém je hodně rozšířený, ale zase celkem drahý.

Pokud to chceš jen na ukládání dat pro 1-2 PC a nevadí ti, že rychlostně je to tak na 50% výkonu gigabitu, tak bych bral klidně toho zyxela, je celkem tichý (regulace chlazení je součástí rozhraní) a jednoduchý na správu.

QNAP je kusom rychlejsi, ale tie Zyxely nie su zle, ja ich predavam do domacnosti, aj ked zrovna teraz jeden ide po roku a pol na reklamaciu (blbol od zaciatku, znicil 6 diskov;o)).
Nie je NAS ako NAS, definuj si, co od toho pozadujes a potom sa da vybrat presnejsie.

Chtěl bych to hlavně na zálohování počítače, na filmy a na muziku... taky k tomu připojit tiskárnu, abych nemusel pouštět počítač, když tisknu z notebooku. U QNAPu píšou, že si rozumí s Playstation 3 to bych také využil. u toho zyxelu nic takového nepíšou, ale předpokládám že by to také mělo komunikovat. Stejně tak předpokládám, že stahování torrentu podporují také oba dva.