Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zasekanej internet

Zdravím vás mam takovej problém s internetem a to takovej že poskytovateli platim za 10MB/s , ale problém je vtom že těch 10MB jsem snad nikdy nedosáhl přes tuto stránku : test-mereni-rychlosti a jinak mi to teď ukazuje že :

Průměrná rychlost připojení: 4,105 Mbit/s
Průměrná rychlost stahování dat: 513,14 kB/s

A přitom stahuju tak maximálně 100kb/s a ještě mi to padá níž a níž a když hraju nějakou hru tak mi ping lítá okolo 500 takže vůbec nevim co stim takže bych se vás chtěl zeptat co bych měl vtomto případě dělat aby mi šel rychlejš internet?

DSL rychlost zavisi od linky, poskytovateli neplatis za ziadne 10Mbps, poskytovatelovi platis za to ze ta vobec niekam pripoji. Rychlost udavana je maximalna teoreticka (ak je perfektna linka).
Najprv kontaktuj svojho poskytovatela ze co on na to (hlavne tie pingy nie su normalne to by som reklamoval)
vysoky ping by mohol byt aj problem modemu alebo routera apod, ak uz hnije.

Windows netreba cistit to neni zachod. Ked si tam nainstaloval nejake skvele viry alebo antiviry alebo ti bezia nejake ine skvele veci na pozadi (torrenty alebo chaty apod) tak sa nemusi nikto divit ze to je pomale.
nainstaluj si Windows nacisto a spravne ovladace (web vyrobcu), a testuj rychlost.

až si budeš dopisovat s providerem, uváděj čitelně jestli je rychlost kbit/s nebo kbyte/s.
zkus se připojit přímo, místo routeru, jak ta rychlost vypadá.
ping je ovšem extrémně vysoký, ani bych ho nepřičítal slabému signálu nebo rušení, ale spíš vadnému ap nebo co používáš pro příjem.