Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomaly počitač

nazdar mam problem že muj počitač ktery jsem koupil asi před rokem je strašně pomaly,ze začatku byl rychly ale ted je fakt pomaly dokonce i počitač od kamoše je rychlejši a to mam procesor Intel pentium IV 2.4 GHZ a minecraft jede na 2 FPS a to jsem všechno nastavil na minimum tak prosim poradte a dekuji předem

muj počitač
Procesor:Intel pentium IV 3.0 Ghz
Paměti:2 GB ram
Graficka karta:ATI Radeon 9550/X1050 128MB
Zakladni deska:Asus P4P800-VM
Operačni system:Windows XP Professional

ze začatku byl rychly

pochopiteľne, to si tam ešte nepchal plno sprostostí...

ale ted je fakt pomaly

to sa stáva, po bezhlavom inštalovaní kadečoho nepotrebného, prípadne po použití super čističov na zrýchlenie PC...

1. Smaž všechno co nepotřebuješ instalačky a podobně (uvolni to misto ale o moc ti to nezrychli takže tohle můžeš přeskočit ;) )
2. CCleaner - Vyčistit počítač a opravit registry..
3. Defraggler - Defragmentovat disk(y)
4. Zrušit aby se některé programy spouštěly po startu (Zrychli to start PC, trochu chod počítače a nezahlcujou ty programy zbytečně RAM)
5. Prohledat PC antivirem můžeš mít nějaký vir ;) (Doporučuju delší a důkladný test)

V nejhorším bych reinstaloval PC, to pomáhá vždy ;)

Ďalším XY to "většinou" uškodilo... Hlavne po vyčistení registrov...

Poznáš to príslovie? "Oheň je dobrý sluha, ale zlý pán" :i:
Nástroj CCleaner v rukách neskúseného používateľa počítača, môže mať "katastrofálne" následky pre OS. ;-)

2. CCleaner - Vyčistit počítač a opravit registry..
3. Defraggler - Defragmentovat disk(y)

tomu "opravit registry" se upřímně směju.
"minecraft jede na 2 FPS a to jsem všechno nastavil na minimum" - a furt se tu někdo domnívá, že defragmentací několikanásobně zrychlí pc.
ty startup položky jsou ovšem ok, tam si občas uživatel nechá nacpat neskutečný bordel.

pro tazatele: zkontroluj transfer mode disku, ještě lépe na něj pusť třeba hd tune, jestli nejede v nějakém pomalém režimu.