Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Doska ku CPU FX 6300

Zdravim rozhodol som sa ze pojdem do velkeho nakupovania GK, MB, CPU zrejme aj zdroj a mozno RAM uvidime casom no a mam par otazok ohladom MB: www.alza.sk ze ci je kompatibilna s www.alza.sk a co mi na tuto kombinaciu hovorite? Bude ten 6-core procak dobry napriklad ku GTX 660 alebo nejake ine problemy? Dakujem za vsetky rady.

NE! Zastaralý čipset! Formát mATX je podmnožinou rozměrově většího ATX a holt tato umírající platforma má lepší čipsety na ATX deskách. Jakou máte skříň, to tu nikdo neví - fotografie.
Dodatek: Pokud nemáte DDR3 paměti, pak to vypadá na vše - ZD,OP,CPU.

Zdravim stale sa neviem rozhodnut co pokupim ale to je teraz nepodstatne. Pytam sa len informacne keby som predsa len upgradoval vacsinu komponentov. Chcem sa spytat ze ci kazda Zakladna doska by pasovala do mojho PC, teraz nemyslim velkostou ale tak ze ci sa bude dat na 100 pro namontovat do mojho pc alebo je tu sanca ze by nepasovala nejak? Konkretne mam na mysli socket-am3+17487/gigabyte-970a-ds3-amd-970-am3-4xd dr3
Odstránený (nefunkčný) odkaz na e-shop s pochybnými praktikami. (los)

Velkosti skrin su standardizovane bud mas skrinu ATX alebo uATX, alebo existuju aj male skrine typu mini ITX (taku nemas) alebo este par specialnych formatov, a podla toho sa vybera doska.
Do ATX skrine pasuje kazda ATX doska a uATX doska. Do uATX len uATX doska ptz su mensie.

(ATX doska ma rozmery 305x244mm a uATX doska 244x244mm)

staci ti zobrat meter a zmerat kolko to jam je na vysku. Rozmery ATX som ti napisal (tych 305mm je na vysku. ATX je vyssia - ma viac slotov moze ich mat az 6 ci 7 (takze ATX bednu poznas aj podla otvorov pre sloty ak ich tam ma 7 tak je to ATX bedna. Ak ich tam ma 3-4 tak je to uATX)

Chlapci potrebujem od vas poradit co myslite ako by fakcila Grafika HD 7770 so starym CPU amd athlon 64 x2 6000+ 3 GHZ ano uz som x krat cital ze bude brzdena ale potrebujem vediet aky vykon by sa ztoho dal vyzmykat pri rozliseni 1280x1024. Uvedte napriklad priklad na novsich hrach a podobne. Dakujem