Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výměna ventilátoru + rada ohledně Air-Flow

Ahoj mám počítačovou sestavu a teď mi začal při nízkýh otáčkách klepat(drnčet) ventilátor asi na chladiči procesoru. V současné konfiguraci nemám s přehříváním i přes značně zaprášené chladiče problém, jen mi vadí to drnčení při nízkých otáčkách. Dále bych chtěl zkonzultovat systém nasávání a výfuku vzduchu u této skříně, jak je vidět v odkazu na skříň měl by se studený vzduch nasávat bočnicí a 90mm ventilátorem vzadu + 120mm ventilátorem vepředu by měl vycházet teplý vzduch. Já mám skříň ale vybavenou tak, že mám nainstalovaný 90mm ventilátor vzadu a jinde na skříni(kromě zdroje) ventilátor nemám, díry v bočnici nejsou zakryté. Jaký systém proudění vzduchu je podle vás lepší? Ten co je v odkazu skříně, nebo klasický zepředu, dozadu? A je 90mm ventilátor pod zdrojem s velkým ventilátorem zbytečným zdrojem hluku a zdroj přes zdroj se odvádí dostatečné množství teplého vzduchu?
Napíši co mám za komponenty:
Skříň: Chieftec, MESH CM-01B, http://www.chieftec.com/Mcase_CM-01B.html
Chladič procesoru: Cooler Master Hyper TX3 EVO, http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051K00 7N0CD0001KGL

Dále bych chtěl prosím poradit s výběrem nového ventilátoru na již zmiňovaný chladič procesoru a budouci výměnu 90mm ventilátoru vzadu na skříni. Přemýšlel jsem takto:
Ventilátor na chladič procesoru: Noctua NF-B9 PWM, http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051K00 7N0BU0CJ1HSJ
Ventilátor dozadu a skříň: Noctua NF-B9-1600, http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051K00 7N0BU0CJGS8

Měl by prosím k tomuto někdo nějaké připomínky či odpovědi na mě otázky prosím? Na případné další otázku můžu dodat potřebné specifikace. Děkuji za snahu.

Odpověď na otázku

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny