Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sekaní pc

Zdravím, po aktualizaci SW GK geforce 550ti 320,18. jse mi občas cca po 5h začal sekat win, zamrne myš za 15s jde, a zustane zamrzlej poslední znak myši ( viz. příloha kurzor, nebo ruka nebo i sipka vše je naistalovano jak má:) dávám to nejspíše za vinu sw 320,18. je nějaký program pro diagnostiku ? po restartu vše jde

Přehřívá se ti to. Zřejmě ti nový ovladač poněkud nataktoval GPU či VRAM (nevím, jen hádám). Zkus sundat bočnici a ofouknot grafiku nějakým stolním větrákem. Pomůže-li, máš jasno. Když nainstaluješ starší (původní) ovladač, dělá to taky? Nenapsals OS, ale na oficiálních stránkách se dozvíš, že "up to" pokaždé s novou verzí. Nevěřím na ladění driverů, mrkni na frekvence.

A skusil si tie ovladace uplne odinstalit a potom nainstalit rozne napr. starsie, apod?
teplotu meraj vtedy ked sa to seka, skus speedfan a asleduj core teplotu GPU. Vtedy ked sa to seka.
Pripadne mozes skusit test furmark ze kam az teplota vyleze a ci pri danej teplote je vseko ok

a nesekalo sa pri tom nic?

Skus odinstalovat vsetky ovladace nvidia, t.j. ovl.panely - software odinstalovat a restart. po restarte ak ti furt nabehne nvidia ovladac tak znova odinstalovat a restart. a tak dalej az kym to nenabehne so standardnym vga ovladacom. potom nainstaluj ten najnovsi ovladac.
Ja som mal urcite problemy s nvidia ovladacom a takymto sposobom (po odinstalle) som zistil ze tam vpodstate mam nejake zbytky starych. PO celej tej procedure jak som ju popisal problemy uz nemam. Pri instalii toho noveho som este zaskrtol ze nech to zmaze vsetky nastavenia je tam pri instalacii "uzivatelskej" na to zaskrtavatko. Ja neviem nvidia instaltor asi riadny srot. A nvidia update preistotu neinstalujem vobec (da sa to odskrtnut pri uzivatelskej instalacii) updatujem rucne len ked sa mi chce.

Inac tvoje problemy mozu byt aj napr. problemy s HDD (vadne miesta) preistotu ho prescanuj komplet diagnostickou utilitou od vyrobcu HDD (idealne nabootovat z UBCD a tam su utility vsetky a nebezi Win pri tom).
A sleduj aj ostatne teploty ci sa neprehrieva nieco ine.

P.S. a preistotu a prescanuj cele PC pomocou superantispyware v nudzaku