Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Aký je rozdiel medzi formatom Zip

Úspešne som používal program rar na vytváranie zip súborov bez kompresie a všetko šlo bez problémovo. Ale prešiel som k programu 7zip a tu ma zarazili možnosti výberu medzi Zip-Crypto a AES-256. Ktorý používa súbor zip v rare? Zip súbor potrebujem k automaticky uploadovanému skryptu.

Ona taky rychlost lámání hesla v raru (brute force attack) je o několik řádů pomalejší než v zipu. A 7-zip je na tom ještě lépe, koukám na crark-7zip.html

(info z roku 2012:)

The rate of password search should be about of 150 password per second on modern powerful computer, so finding the 6-characters password of lower case Latin letters will need about a month. In the GPU the rate could achive 4000 p/s. Rate for dictionary attack is about 50 pass/sec (GPU is not supported ).

Čili relativně běžné 10-místné heslo a je vymalováno :-)

ještě ses nevyjádřil, k čemu ten .zip vlastně slouží:
- aby byl bez hesla nerozluštitelný? použíješ osvědčenou metodu s co nejdelším klíčem, ten aes 256 je dost dobrý.
- aby jen šetřil místo na disku a nemusel jsi na pomalé médum jednotlivě kopírovat tisíce souborů? použiješ co nejkompatibilnější formát, bez speciálních jednoverzových opiček.
free 7zip umí oboje.