Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Překročen maximální počet vzdálených připojení u XP Prof

Používám PC s XP Prof jako pomocný souborový server (nejsou peníze na další Server 2003) a jako IIS server pro Intranet. Kromě toho tam běží na jiném portu další Apache server. Využívám toho, že 10 současně připojených uživatelů z 50 celkem by nemělo nastat příliš často. Bohužel po 2 letech spokojeného fungování nastalo. Vím, že na toto použití není XP Prof primárně určen.
Uživatelé mají kromě používání Intranetu nasdílený adresář z tohoto PC jako disk pouze s právem zápisu (používá se pro zálohu osobních složek 1 x týdně) a 4 uživatelé občas z tohoto PC přes nasdílený adresář spouštějí program.
Dnes jsem řešil problém popsaný v nadpisu kdy se nebylo možné připojit ani sdílený disk a "vyřešil" jsem ho až restartem PC. Odhlášení, přihlášení nepomohlo.
Předpokládám, že každým dalším uživatelem, který se připojí přes intranet se nastaví na nějakou dobu 1 zámek.

Po dlouhém úvodu otázky:
a) Jde někde zjistit dobu tohoto zámku?
b) V XP Home je ve správci úloh tuším záložka Připojení uživatelé, x XP Prof to není. Je to ještě možné někde zjistit?
c) Je možné některého uživatele odpojit? Přednost by měl mít program spouštěný ze sdíleného disku před připojením na Intranet.

Limit deseti uživatelů se týká sdílení skrze skužbu SERVER. (Tj. vynechme teď IIS a intranet).

K prohlížení stavu služby Server můžeš použít konzoli fsmgmt.msc. Sessions jsou připojení uživatelé a Open Files jsou otevřené soubory a zámky souborů.

K stejném účelu slouží LANMAN příkazy:

NET SESSION
NET FILE

Spuštěním na serveru:

net session /delete /y

se odpojí všichni uživatelé.

Příkazem

NET FILE id /CLOSE

pokud se zadá parametr ID z výpisu NET FILE, odstřelí vzdáleného uživatele od souboru.

a) Jde někde zjistit dobu tohoto zámku?

Nevím o tom (pozor časový timeout je na session ne na zámku souboru, ten přirozeně trvá do uzavření)

b) V XP Home je ve správci úloh tuším záložka Připojení uživatelé, x XP Prof to není. Je to ještě možné někde zjistit?

Tohle se týká terminálového serveru ne fileserveru. Tohle nehledáš

c) Je možné některého uživatele odpojit? Přednost by měl mít program spouštěný ze sdíleného disku před připojením na Intranet.

Ano viz výše. Pokud to licence neuvolní restartovat službu server, to je spolehlivější. Takže NET STOP SERVER a NET START SERVER. Pozor, dej uživatelům vědět aby si mohli uložit své soubory. (Třeba službou Messenger).