Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vyřešení sekání her při pohybu myší!

Zdravím, dnes ráno jsem zapl PC a po chvilce hru, pak hry. No neveřil jsem co se děje. První hra byla přes steam, kde mám zobrazený fps graf a protože tady trávím dost času (ne jen proto, že odvádíte dobrou práci, ale i abych se poučil a přiučil od ostatních problémů, které zatím nemám) nedávno jsem tu četl vlákno "sekání her při pohybu myší". Hned jsem si nato vzpomněl když jsem měl na grafu 120fps a při hýbaní padaly k 5-20fps. Po odzkoušení jsem zkusil víc her, i singleplayer, méně náročné. Vyhledal jsem zde témata, kde se řešil stejný problém. Ale kupodivu ani v jednom ze 4 skoro stejných nebylo nic co by problém vyřešilo. U jednoho došli až k přeinstalování win. U jiných byly názory typu "slabý procesor nediv se, že se ti to seká". Já mám hodně výkonný pc a stejně jako jiným dotazovaným to den předtím vše fungovalo v pořádku. Hlava mi to nebrala, prvně jsem zkusil jiné myši, vypnout program na počítání kliků myši..říkám si může to mít souvislost. Ale věděl jsem, že tyhle věci nepomohli i těm v dříve zmíněných témách, že to nepomůže ikdyž jsem doufal. Projel sem pc antivirem taky nic. Nevěděl jsem už co dělat, ale přece jen mě napadla taková věc, před zkouškou bodu obnovy, jsem se chtěl podívat do programů jestli jsem něco v posledních dnech neinstaloval co se smaže a uviděl jsem tam program, který jsem neinstaloval. Datum instalace zrovna v den co to začlo blbnout (dnes) jako jediný program co tam byl za poslední 3 dny nainstalován s názvem IB updater.exe. Napsal jsem ho do google k čemu je a... najednou mi vyjely stránky s názvy typu: "viry.cz" "Muzu si nejak doma odvirovat pocitac ?? Seka se mi hra" "IB Updater byl pro vaši ochranu zablokován" "Provádění serveru selhalo (VIR ?!) - Živě.cz" a byl jsem doma klikl jsem na odinstalovat- vyskočila tabulka, že kvůli bezpečnosti mám zadat číselný kod na obrázku (dost divný)..ale po zaváhání zadal a odinstalace proběhla v pořádku. S kapkou naděje zapnu před hodinou sekané hry myší, hýbu a fps se nehne. Spadl mi kámen ze srdce, vypadalo to vážně. Nevím jak se tam dostal, nevím k čemu byl..google moc neřekne, nevím jakto že to zabralo, viry by přece neměli být naleznutelné v ovládacích panelech a programech k odinstalaci, ale určitě to bylo tím a zabralo to! Doufám, že to někomu pomůže, případně nějaký poznatky k tomuto ib updater.exe

Ok vdaka za info.
On to neni vir ale nejaky toolbar a nainstaloval sa ti asi s nejakym programom ptz si nedaval pozor v instalatore ze co je zaskrtnute.

Takze zhrnutie je:
Sekanie her pri pohybu mysi -> odinstalovat ib updater (pripadne ine skvele programy ktore si tam uzivatel sam nainstaloval)

tak ta mrcha tam byla zase po zapnutí pc, ikdyž jsem ji odinstaloval a netuším co ji instaluje samovolně.
"nainstaloval sa ti asi s nejakym programom ptz si nedaval pozor v instalatore ze co je zaskrtnute." vůbec nic neinstaluju celý den, proběhl restart, zapnu hru a vidím, že to seká zase, mrknu na programy a samozřejmě ib updater... tady http://www.shouldiremoveit.com/IB-Updater-Service- 7870-program.aspx co zde píšou ten unninstalátor v pc nemám, nevím kde se to bere a jak se toho zbavit

Instaluje ti to tam mozno nejaky program ktory spustas. Napr. ak si pouzil nejake nie moc legalne veci ako kreky, alebo akykolvek freeware ti to tam moze cpat.
Moze to byt ako nejaky doplnok prehliadaca t.j. mas to v prehliadaci a tamn to mozes aj vycistit. Ty musis vidiet kde to mas a aj vediet ze co si robil.
Ako prve si skontroluj ci to neni v start-sputit:msconfig na karte "po spusteni"

hele diki žes mi poradil že se mam starat o sistem ato taky jsem udelal delal jsem degfremnetaci kasickou a po vičisteni degfrementace jsem sputil hru call of duty a ghra mi beži plinule a vimazal jsem nejaky uptader koukal jsem se do informace očem je to tam že bilo že shazuje stranky a množi tak jsem to ondinstaloval a hry se mi nesekaj diki ffakt dii žes mi poradil:-):))

hele ono to važne funguje cože jsem si nemislel že degfrementace mi pomuze ja jsem cstil pres ten anvacet co mi nabidlo degres smart ale jak si psal že mam jit bže pres klasickou degfrementaci vičistil sem to dvakrat aš třikrat pak sem šel na defrementaci anvacent vičistil jsem to tam a porestar tu jsem si pak spustil hru hra opravdu se mi nesekaji diki za radu seš borec:-):?::-);-)

Dobrý večer, měl jsem dnes stejný problém. IB Updater odinstaluji a je vše v pořádku, jenže při restartu je tam znova. Na PC byla dnes jenom máma a ta mi bohužel neřekne co instalovala, protože neví :) je ráda, že může na net. Můj problém je, že nevím, jak zjistit co to spouští. Díky za radu!

takže po zakázání určitých zbytečných a nepoužíváných věcí se nenainstaloval, měl by to spouštět jeden z těhle procesů:
DivX Update
Java Platform SE Auto Updater +
SweetIM +
SweetPacks Update manager +
RealPlayer +
Hewlett-Packard hpotdd01 +

Všechny jsem naházel do googlu a přidal slovo IB updater, u označených "+" našlo v článcích a webech shody. A už jen z těch "auto updater", "update", "updater"... nebude problém odvodit příčinu a zakázat.

Vsetky uvedene programy pri instalacii/stahovani sa dotazuju ze ci chces k tomu aj nejaku sracku mat pribalenu a da sa to vzdy odskrtnut. Tie okrem sweetIM by nemali ale sa spravat takto (divx sa da nainstalovat dokonca aj bez updatera), ten sweetim nepoznam moze to byt sracka. Sak si to povoluj po jednom a restart a uvidis kedy sa zasa spusti aj sracka.

Chlape, jsi frajer, nic jinýho ti nemůžu říct. Už 3 měsíce mě to trápí a teď konečně!
Nejdřív jsem myslel, že v pc nebudu mít tenhle prapodivný prográmek, ale mýlil jsem se. Taky nevim jak jsem si ho k sobě natáhl.
Díky moc, mějte se.

díky kámo fakt to pomohlo už jsem si vážně nevěděl rady, musel jsem si tam dát starou myš aby to bylo v pořádku, dnes jsem si koupil novou připojil, zapnul jsem hru a dělalo to znova, pak jsem narazil na tenhle článek odinstaloval IB Updater a ted už je to v pohodě ;)