Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno spyware restartne pc pred logovanim

niet nic horsieho ako starsi clovek za pc. moj tata ktoreho som par rokov ucil zasady bezpecnosti uz dlho nespravil ziaden problem preto som zil v domneni ze uz som za vodou. dokonca ma na pc instalnute ubuntu a prinutil somh ho pouzivat operu.
bohuzial dnes dostal genialny napad ze si ide pozriet "crack". anglictina je jeho silna stranka takze si spustil ie daco poklikal a pc po restarte tesne pred logovanim spusti restart v dalsej slucke. skusil som nudzovy aj poslednu znamu konfiguraciu. robi to to iste. fixboot nepomohol
momentalne ma nuti aby som mu to opravil co sa mi dost vyrazne nechce.

Takže se restartuje i v nouzovém...? Zkusil bych nouzový s potvrzováním, co se má spustit a co ne, jestli tam nebude něco podezřelého.

Případně nabootovat live distribuci a podle data se pokusit najít závadné exe nebo dll soubory... Ty dočasně přejmenovat. Pak třeba bude Win při startu řvát, že nelze spustit ten soubor, ale alespoň by dokončil bootování a pak by šlo ten soubor smazat a odstranit z registrů.

skusil som online skener na nete najst ale vsade pozadovali ie a podobne kravinky. zvolil som dlhsiu ale pomerne pohodlnu cestu. dal som repair systemu takze uvidime.
zaujimave ze otec zacal opat o linux javit zaujem aj ked pred hodinou to bol este system ktory nikto nema nikto nepozna a je uplne nanic;o). dokonca chvilku v nom aj robil. len ho vytocilo ze mp3 prehravac v ubuntu nemal nejake kodek na jeho mp3 takze nevie neviem...