Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno BSOD - STOP 0x00000124

Zdravíčko.
Poslední dobou se mi začal objevovat BSOD STOP ERROR - 0x00000124.
Nevím vůbec proč, a nevím co ho spouští. Po zapnutí počítače, přihlášení do Windows je jedno co dělám, jsem na Facebooku, poslouchám písničky... Z ničeho nic BSOD. Hledal jsem již na internetu, a zjistil jsem že to je blíže nespecifikovaný HW Error, a že ho může způsobit vlastně cokoliv ve skříni. Prvně jsem nechal běžet přes noc MemTest, bez erroru. Projel jsem HD, až na pár vadných sektorů a fragmentů bez erroru. Dříve všechno šlapalo jak má, až poslední dobou se to začalo objevovat. Když hraju hru, i 12 hodin v kuse, nic se nestane. Ale po neurčitý době co hru ukončím, tak znovu BSOD. Součástí toho je i občasný Freeze, kdy počítač kompletně zmrzne, ledky na klávesnici nefungují a jediný co pomůže je reset. Občas BSOD ani nedokončí Dump a freezne.
Žádná z komponent se nepřehřívá (používám CoreTemp na procesor, a GPUtemp na grafickou kartu, teploty jsou v normálu). Nevím si už rady, a nikdy nevím kdy mě BSOD zase překvapí. Mám tu .dmp z posledního BSOD před pár minutami.

CPU: INTEL Core 2 Quad 2.4 GHz - 295270603
Ram: DDR2 2GB
GPU: Nvidia GeForce 7600GS
Mainboard: 873590339
OS: Windows 7 SP1 x64

Žádná z komponent není podtaktovaná ani přetaktovaná.
Děkuji, opravdu děkuji za každou pomoc.

Jedu teď v nouzovém režimu už dvě hodiny a bez pádu. Ale je mi zvláštní jedna věc. CoreTemp mi ukazuje teploty všech jader v normálu (Max 45C při zátěži). Ale další program, Speccy, mi ukazuje teploty 45-50C v klidu. Zkoušel jsem proto ještě třetí program, a ten ukázal teploty také MAX 45C při zátěži. A teď, kterej lže. :D

No, vyměnil jsem teplovodivou pastu mezi pasívním hladičem grafiky a chladičem procesoru. Zkusil jsem i napojit zdroj přímo do zásuvky namísto do prodlužováku jako jsem to měl doteď společně s monitorem.
V PC mám zapojenou myš, klávesnici a USB WIFI adaptér (V zadním slotu, v předním to prej dělá neplechu) a už ani nedoufám, že jinak než v servisu mi s tím neporadí... :( Proč zrovna já...

spravna teplota je zvycajne v BIOSe mozes si to porovnat. Inac zmysel dava aj spustit speedfan a porovnat teplotu ktora sa mera diodou v puzdre (v speedfane jedna z vrchnych 3 teplot) a porovnat s teplotami s nazvom "Core" zvycajne v speedfane na spodku. Pri nevytazeni by mali byt podobne, pri vytazeni by mal byt core o 5-15 viac jak diodova teplota. (ptz core sa mera priamo v jadre a dioda je az kdesi v obale cpu)

Nevím, jestli to vůbec něčemu pomůže, ale v msconfig jsem nastavil aby počítač běžel na dvě jádra, nikoliv na 4... Za zkoušku nic nedám no... JEstli ani to nepomůže, počítač letí oknem... :-) :D

Napadlo mě - mohou to být kondenzátory? I když se nenafoukly, nepraskly ani nic jinýho, mohlo se s nima v oblasti CPU hnout při nasazování chladiče, ale nemusí vykazovat žádný známky poškození, jen dělaj bordel. Může to být ono? Mám přemýšlet o nové základové desce?

spíš bych to viděl na studené spoje právě na základní desce. může to být i něco jiného, když člověk doma nevede sklad stejných náhradních dílů, těžko to ověří.

Než načte login screen, mám na obrazovce rozpixlovanej pruh

v některém režimu grafika nefunguje správně. fak si nemůžeš pučit nějakou jinou nvidia, než začít naslepo nakupovat paměti a základní desky?

Definitivně jsem přišel na to, co mi shazuje PC. Zátěž. Ale zbývá mi zjistit, na kterou z komponent, protože když s počítačem jednám "opatrně", nic se neděje, a když už, tak po dlouhý době. Držte mi palce :D

Colorsit 350w
Přeinstaloval jsem windows, dvě hodiny se modlil aŤ se to neresetne...
Teď tu mám Win Vista x32 (všude kde jsem o chybě četl, to bylo na Win7 X64 tak jsem to zkusil na X32)
V biosu v CPU features jsem povolil obě možnosti, byly disabled. V Chipset Features jsem povolil tu jedinou možnost HPET a zatim to nespadlo.. Udělal jsem to správně? :D

Divnej soubor, kterej mi žádnej antvirák nenašel... Projížděl jsem C:\Windows\System32 a zjišťoval podle druhého PC co tam nepatří a byl tam nějakej Wrewol.exe, smazal jsem ho a problém odezněl... :D FCKIN GENIUS! :D

Já měnil HDD a několikrát reinstaloval win s formátem disku, jeden disk sem si vzteky rozmlátil protože už nemůžu. Začalo to dělat při nainstalování League of Legends a přetrvává to i přez to všechno. Jak si říkal, při nízké zátěži pohoda, když takhle projíždím fora, čtu maily a sem na FB, ale jak mile najedu na youtube nebo zapnu hru, opakovane modra smrt... taky OxOOOOO124 :! Ja to ale dam do Xcomputeru at me toho zbavej oni, radsi si zaplatim uz nez si rozmlatit dalsi dily... jo nerekl jsem ze u me jde o notebook takze ja nemam tolik moznosti jako se stolakem ;)

Zdravím, mám uplně ten samý problém,jenže VIR v PC nemám. Měnil jsem základní desku , zdroj ,a HDD a chyba pořád přetrvává, ramky jsem testoval a jsou OK. Když hraju hru tak jde krásně plynule ale třeba za 20 minut hraní (nepravidelně) se začne hra sekat třeba na pul minutky a pak zase jede plynule. Jinak PC háže někdy BSOD 0124 a někdy se freezne a restartuje,někdy se jen začne freezovat v intervalech. ovladače aktualizovaný,už nevím co by to bylo.