Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Modrá obrazovka

Zdravím, chtěl jsem se zeptat, jestli náhodou nevíte, co způsobuje to, že netbook zamrzá (1 - 2x za den, případně zmodrá obrazovka, a napíše to: Test paměti RAM dokončen)
Zkoušel jsem reinstalaci Windows XP, avšak stále stejná chyba.
Při zkušební verzi Win 7 se mi to nestalo, ale netbook nemá parametry na Win 7...
Linux jel taky v pohodě...

Nemohl jsem to vyfotit, tak přikládám pro inspiraci foto se stejným problémem...

34qvbqr.jpg

Děkuji

ten bsod viewer prochází dump soubory, zanechané při předchozích pádech, můžeš si je prohlédnout hned.
podle názvu té chyby by mělo jít o "běžnou" nekompatibilitu driveru.

Nemohl jsem to vyfotit, tak přikládám pro inspiraci foto se stejným problémem...

tedy aspoň doufejme.
ale pokud nejsou dump soubory nalezeny, je pravděpodobné, že sis vybral screen s jinou chybu.

přemohl jsem se a s odporem kliknul na retardovaný .bmp
nevím proč je tam vidět jen jediný pád systému, ty ten systém něčím pucuješ?

sleduj sloupec "caused by driver"

posuvníkem nejde táhnout doprava?
každopádně dole vidíš vypsaný m.j. "sncduvc.sys" = ovladač kamery - viz zobrazení jeho vlastností v system32\drivers, nebo popis v tom nirsoft .. při pravém okraji.
-> updatovat nebo zakázat.

pokud systém instaloval domácí samoadmin, bývá klasicky problém ve špatné instalaci ovladačů.

i ubohé malování ve windows umí už 12 let ukládat ve formátu .png
.bmp formát nech sekretářkám a mentálně zaostalým jedincům.

Systém ničím nepucuju, jen je momentálně 1 den starý...
Zkoušel jsem totiž jeho běh na Win 7 a na Linuxu, abych mohl zjistit, zda se jedná o vadu HW, nebo SW...

.bmp -> děkuji, pokusím se ukládat do .jpg/.png :)

Systém jsem instaloval já, ovladače byly stažené ze stránek výrobce...

Jinak co přesně máš na mysli?
Našel jsem si soubor jak v bluescreenview, tak v adresáři system32/drivers
a po PTM jsem žádnou možnost "aktualizovat" nezaregistroval...

printscreeny jedině do .png
nic jsem nepsal o .jpg určeném pouze pro fotografie, který neumí ani jednobarevné plochy, ani vlasové písmo - je pro screeny nevhodný.

1) instalace systému: prvním instalovaným ovladačem je chipset driver k základní desce.
pokud není nainstalován jako první, nemusí periferie připojené k chipsetu pracovat správně.

2) dejme tomu že byl chipset driver integrován dohromady s grafikou (u integrovaných grafik ati to tak bývá).
pak zbývá buď sehnat jinou verzi ovladače kamery, nebo tu blbost zakázat ve správci zařízení.

3) nebo se smířit s bsod - hlavně že pojede kamera.

a po PTM jsem žádnou možnost "aktualizovat" nezaregistroval...

windows neumí aktualizovat ovladače, pokud nenajdou cd. domnívají se, že ovladače k cizímu hw se stahují z winupdate z microsoftu, což je zjevně blbost. zadat cestu jinam nebo stáhnout driver z netu si musíš sám.
pokud je verze v pc nekompatibilní, pak jiná verze znamená novější nebo starší. aktualizovat za každou cenu na novější ovladač není řešení.

zařízení se zakazuje ve stromu správce zařízení.
ne odinstalovat - po restaru si windows zařízení detekují a můžou ho doinstalovat zpět samy.
ale zakázat.

tak VŠECHNY PROBLÉMY způsobuje webkamera?

to vidíš v bsod vieweru, ve sloupci "caused by driver". název chyby irql_not_less... se týká vždy ovladačů.