Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Access/DB

Dobrý večer,
potřebuju od Vás radu. Zouším databáze v Accesu. Zkoušim databázi filmů. Mám problém s relací, mohli byste se na to podívat a řict co mám špatně ? Děkuji
relace.jpg

Neviem čoho chceš dosiahnúť a načo máš tabuľky:
Žánr filmu - 2 stĺpce stejné ako v tabulke filmy...
Herci ve filmu - opäť 2 stejné stĺpce...
Jediná správna tabuľka je Režisér, Herec...

Stlpec Název žánru strč rovno do tabuľky Filmy, tiež tam daj ID herce.
Tabuľky Žánr filmu, Žánry, Herci ve filmu sú zbytočné...
Všetko si vyťaháš cez dopyty priamo z tabuľky Filmy, Režisér, Herec.

Rok natočení filmu může být přímo v tabulce Filmy. Potom v Filmy chybí ID filmu jako jednoznačná identifikace. To bys potom spojil s ID fimu v Herci ve filmu vazbou 1:N. Totéž pro žánr. V Žánr filmu vůbec rok natočení filmu být nemá, protože to s žánrem vůbec nesouvisí.

Veděl by tu někdo jak vytvořit přidávací formulář, který mi přidá záznamy do tabulky ?
Např. budu chtít přidat nový film ..tak abych zadal Jméno filmu, rok natočneí, režiséra atd. a aby se to všechno provázalo a vyplnilo v ostatních tabulkách. Je to vůbec nějak možný ?? Nechci totži všechno ručně přidávat v každý tabulce zvlášt ?