Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nelze se přihlásit ke svému uživatelskému účtu

Stala se nějaká chyba a já se běžným způsobem nemohu přihlásit ke svému uživatelskému účtu. Když zapnu PC a zadám heslo, tak se mi tam objeví:
Zabezpečení systému Windows
Zadaný účet neexistuje

Jediný způsob, jak se mi podaří přihlásit, je přerušit zapínání vypnutím a poté nevybrat možnost spustit standardně, ale vybrat spuštění s opravou.
Pak mi tam naběhne Oprava spouštění systému, počítač se přes bod obnovy obnoví, restartuje a já se pak mohu přihlásit, což je ale dost zdlouhavé a nenormální.

Pomohlo by obnovení do továrního nastavení nebo se dá dělat něco jiného?

tak se zdlouhavě přihlas a založ si nějaký pomocný účet (správce):

net user Pomocnik /add /active:yes /passwordchg:no /passwordreq:no /expires:never
net localgroup Administrators Pomocnik /add
net user Pomocnik

pak se přihlas jako Pomocnik a z něj původní účet odhesluj nebo odblokuj:

net user Dany00 /active:yes

Ahoj. Nastal u mně stejný problém. Výše uvedený postup zafungoval, ale jen dočasně, druhý den opět ten samý problém ....

Zkoušel jsem kde co, zavirované to snad není (nic se nenašlo), obnovení nepomůže, startovací log jsem zkoušel dvakrát, pokaždé skončil jinde, zakázat restartování systému po chybě taky nepomohlo.

Spolehlivě funguje jen systém nouze.

bootovací antivirové cd, nabootovat, proskenovat.

Spolehlivě funguje jen systém nouze.

jako že po něm se účet nezahesluje? tušíš vůbec, co a proč se automaticky spouští po startu? viz v nejhorším msconfig.exe, raději codestuff starter, ms autoruns, log hijackthis, combofix - ten ukazuje i naplánované úlohy.