Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem lssas.exe

Dobrý den, rozhodl jsem se pro přienstalování WINDOWS XP PR. Nabootoval jsem CD, naformátoval disk a před další částí instalace (zadávání jména pc, datumu, času, atd.) mi vyskočí okno lssas.exe, po odkliknutí se počítat restartuje a takhle to jde pořád dokola. Vůbec nevím co s tím, jen jsem četl, že to je vir, ale nevím, jak ho smazat, když se nedostanu do windows. Snad nevadí, že z Windows xp pr. jdu na windows xp home edition, ale to by podle mýho neměl mít ádný vliv. Děkuju za každý nápad a radu.

Malo by sa tiež doplniť, že prerušenie môže byť aj v ďalších 10 súboroch a hoci sa dajú napríklad vo WIN-XP home prepísať je to časovo veľmi náročné, kým sa nájde správny súbor a napokon to prestane človeka baviť.
Rýchlejšie je urobiť reinštaláciu s konzolou na obnovenie v režime R obvykle to nie je vírus, ktorý treba ošetriť a je po probléme. Pre pohodlie treba mať na CD aj service pack v aktuálnej verzii, framework, prípadne aj ďalšie programy. Notebook používam už len na internet, veci riešim na inom výkonnejšom nepripojenom počítači, aby som tento postup mohol urobiť bez nutnosti obnovovania dát. Teraz je to tu v Bratislave v značkovom servise na hodinu za 40 eur + 8 eur daň a ani sa to vždy nepodarí a ani sa do toho nepustia.

Mám len túto skúsenosť podľa uvedeného linku, ale mne systém WIN - XP home nabehol:

http://pc.poradna.net/q/view/479138-problem-s-lsas s-exe?page=r1037067#r1037067

Po krátkej reinštalácii na čerstvo naformátovaný disk nie je veľká pravdepodobnosť, že je to vírus usadený mimo systém32, skôr je prerušený súbor LSASS.EXE , prípadne knižnica LSASS.DLL. Vírov býva na disku niekedy aj 10 a nič sa nedeje.

Nemusíte inštalovať špecifické programy na prácu s registrami na odstránenie víru, hoci existujú aj na tento problém. Pokiaľ nie je cena dát násobkom ceny počítača, žiaden strach. Možno treba inštalovať WIN-XP home z iného CD, dnes sú dostupné verzie WIN-XP home aj na portáli ulož.to so servis pakom SP2, ten treba neskôr updatovať na SP3.
Mne sa osvedčilo priamo opravenie súborov LSASS.EXE a LSASS.DLL . Prerušenia spôsobujú aj video ovládače a systém potom zle bootuje. Microsoft radí reinštaláciu celého systému32, ale nakoľko reinštalujete celý win-home, je to jednoduchšie ako zálohovať systém32 a registre.Legálny win-home (OEM) funguje bez aktivácie.