Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Po koupi nové MB nenajedou windows

Dobrý den,
koupil jsem si novou základovku a všechny komponenty ze "staré" desky jsem pouze předělal do nové. Jenomže naběhne pouze logo výrobce desky a po pár vteřinách se objeví hláška: NO BOOTABLE DEVICE, PRESS ANY KEY TO RESET. Pokud to dobře chápu, tak je problém v rozjetí windows z hdd na kterém jsou nainstalované. Upozorňuji, že hdd je řádně zapojen a "jede". Prosím o radu co s tím.
Mnohokrát děkuji!

bol tam stejny chipset na tej starej doske alebo je to uplne odlisna doska?
Ako prve si skontroluj poradie bootovania v BIOSe ze tam ten disk mas ako prvy.
Ak si tam mal 64bit W7 tak si to mal cez UEFI a to je potrebne aspon z instalacky znova zaradit do UEFI bootmanagera mozno to ide aj z kommandlajny len pomocou bcdedit rebuildbcd alebo pomocou volby opravit bootovanie.
Ak tam bol ale odlisny chipset tak budes muset preinstalit, nabootuja kykolvek linux a data si odzalohuj na externy disk.

Stáhnul jsem to a vypálil přes ALL FREE ISO BURNER a bohužel to nejde nabootovat. Když zvolím v bootovacím menu DVD mechaniku(nic jinýho tam ani nejde), tak to napíše že disk není bootovací a že mám vložit jinej. Nevím, kde jsem udělal chybu.

Nic se tam nenastavuje. Prostě zapnu PC, objeví se hláška "Choose boot device" na výběr je pouze 1 - DVD mechanika. Dám enter, CD se v mechanice párkrát protočí a pak se objeví hláška že cd není bootovací ať vložím jiné. Toť vše. Bohužel si s tím nevím rady.

tak mas vadnu mechaniku alebo blbo zapojenu alebo v blbom porte.
A v BIOSe sa nastavuje vsetko, aj boot device. trebars to tvoje boot device neni DVD mechanika ale neco ine (z pohladu BIOSu)

A tu hlasku "že cd není bootovací " by sme tu radi citali presne tak jak bola v originale. Aby sme tu nemuseli hadat do vianoc ze co asi robis blbo.