Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hadanka - lehci, nez je zde obvykle :-)

Zdravim,
pri svych marnych pokusech vyresit Igorovu hadanku, jsem zabloudil na HTS, kde me zaujala jedna jejich hadanka. Libila se mi moc, tak jsem se rozhodl ji sem prevypravet, snad to nebude vadit.;-) Takze:

Mame tento celnobily obrazek:
[http://img239.imageshack.us/img239/2108/newimageui1 .png]

1. Pixely v obrazku jsou cilovany od 0..99 v prvnim radku, 100...199 v druhem radku atd.
2. Pozice bilych pixelu predstavujou ACSII kody.
3. ACSII kod daneho bileho pixelu je roven offsetu od predchazejiciho bileho pixelu. Napr. Prvni bily pixel je na pozici 75 (znak "K"), dalsi je na pozici 189, pak tento pixel predstavuje hodntou 189 - 75 = 114 cili znak "r" atd.

Text je v obrazku zakodvan jeste v morseovce. ;-) Kdo prijde na to, jake slovicko jsem tam timto zpusobem zakodoval?

Protoze jsem kvuli Igorovy hadanky procetl spousty veci o PHP, uz jsem byl schopen naprogramovat i HOF (thx to IgorK:beer:).

Sve pokusy muzete zkouset tady, tady je HOF.

PS: Na HTS se muselo slovicko najit do 15s od zadani obrazku (pak uz se zmenil na jiny). Prepokladalo se tedy, ze nikdo nebude pocitat pixely rucne.:-)

Protože tečka a čárka se liší jen o jedna (zde o jeden pixel), nedá se to odhadnout i když víme, že tam jsou jen dva různé znaky. Sice třeba PaintShop ukazuje pozici pixelu pod myší, ale do 15 sec ani náhodou. To bych musel napsat program.

PS: Koukal jsem, že HOF Igor hacknul :-D.