Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nenalezený GPS modul

Zdravím všechny.
Problém mám tento:Koupil jsem tablet ASUS VivoTab Smart ME400CL-1B015W černý 10"/ Z2760/ 2GB/ 64GB/ GPS/ 3G LTE/ W8 a nainstaloval na něj mapy .V těch mapách by měla fungovat GPS lokace,ale program vůbec nevidí vestavěný GPS modul.Ve správci zařízení je napsáno že GPS zařízení funguje spávně,je zapnuto i v nastavení počítače.V mapách je kolonka GPS,otevře se okno v něm se dá automaticky vyhledat GPS modul,ale nenajde ho to.Pak je v tom okně nastavení položky COM,v ní přednastaveno COM03 a jiná možnost volby není ani tam nejde nic napsat,dále je tam nastavení položky BAUD přednastaveno je 4800 tady je i více možností nastavení všechny jsem vyzkoušel a nic,taky tam nejde nic napsat,jinak nic jiného na nastavení není.Nevíte někdo jak by to šlo zprovoznit?Děkuji.

u toho serial uart vidis co to je za COM port, to nastavis do programu. Ked to nefunguje tak bud je ten gps senzor vypnuty alebo ten program nepodoruje ten tvoj senzor.

(to k tomu vyrobca tabletu nedal ZIADNU aplikaciu ktorou by si si overil polohu resp. ci ten senzor vobec funguje? Preco tomu len neverim.)

Co tam neni mozne vepsat? Jake cislo ma ten com port na ktorom je ten GPS? Vidiet to v spravci zariadeni urcite.

A odignoroval si ten druhy odstavec ten je sakra dolezity ptz najprv si mas overit ci ten GPS kram je vobec zapnuty a na to ti uricte vyrobca notebooku predinstaloval nejake aplikacie (napr. ktore ti vypisu aktualnu GPS polohu apod)

A este precitat si navod k tomu tabletu ze ci sa ten GPS modul nejak nezapina specialne nejakym tlacitkom alebo kdesi. On urcite neni zapnuty furt ptz by zbytocne zral baterku takze sa musi dat zapinat/vypinat aby nezral energiu (a to vypnutie nemusi byt viditelne v spravci zariadeni, citaj navod, neviem zhlavy nemam taky tablet).

U tohoto modelu se GPS senzor vypíná a zapíná docela jednoduše. V pravé vysouvací liště dejte Nastavení -> Změnit nastavení počítače -> Bezdrátové sítě. Zde by měli být vypsány všechny moduly, které se dají vypínat a zapínat (3G, Wi-fi, Bluetooth, GNSS a NFC).