Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Počítač s Windows 7 mi krade 1,5GB paměti

Náhodou jsem dnes na PC s Windows 7 (core i7 950, 3x2GB RAM) mrknul do spravce uloh a koukam, ze vyuziti paměti 2,5GB, tak jsem se zhrozil, co mi to tam bezi, pritom vytizeni procesoru 0%, nic jsem nedelal. Tak jsem preklil do procesu, dal jsem zobrazit procesy vsech uzivatelu a spocital vsechny prave bezici procesy, kolik si kazdy bere pameti. Vysledek cca. 1GB, kde se mi teda ztraci dalsich 1,5GB, kdyz na karte vykon mam pouzivanou pamet 2,5GB?

Edit: Restartoval jsem a po restartu je to stejne.

Od Teba by som takú otázku nečakal, ale vyznáš sa zrejme v inej oblasti...

Správca úloh to ukazuje "blbo" resp. tým ich nič nehovoriacim názvom asi nerozumejú ani v M$.

Spusti si monitor prostriedkov, tam je to "trochu" lepšie:

[397887-480-409.png]

No nejsem az takovej odbornik na Windows, navic v posledni dobe jsem cim dal casteji na linuxu, tak zacinam s Windows trochu ztracet prehled.

Jinak diky, v monitoru prostredku je to opravdu videt lepe, ten sloupec, na ktery me navedl Wikan, uz tam je zapnuty defaultne.

viz karlův odkaz: masívní využívání různých cache je ve win7 typické (a podílí se na ničení flashek nesprávnou indikací ukončení zápisu). v součtech procesů se nedopočítáš, to platilo naposledy v win xp. ostatně ani pro dnešní tučňáky to není novinka, využívají paměť pro cache též.
využití paměti ve w7 je kmochnovo oblíbené téma, v tomto threadu vyloženě chybí.
mezi "sysinternals" utilitami najdeš zobrazovače mapování paměti, pokud na ně neodkázal rovnou karlův link.