Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Instalace Win7 /v aplikaci windows update došlo k chybě/

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat. Používám OS Windows 7 home premium 64 bit bez SP1. SP1 mi nejde nainstalovat. Při instalaci z windows update hlásí že v aplikaci windows update došlo k chybě a při instalaci stažené z microsoftu to hlásí chybu ERROR_SXS_ASSEMBLY_MISSING(0x80073701). Chtěl jsem se zeptat jestli by pomohlo kdybych přeinstaloval OS z instalačního cd ve kterém je integrovaný SP1? Mám strach aby to nebylo ještě horší. Děkuji.
Změna předmětu, původně: Instalace Win7 (Kráťa)

logicky: přeinstalace OS z média s integrovaným SP1 jaksi sama o sobě řeší instalaci SP1 (už tam je, takže nemá smysl jej instalovat)

Nicméně je třeba zálohovat data, protože instalace starý OS a programy (plus jejich data) "zruší."

Dále si dovolím upozornit, že jakékoli "čisticí" zásahy (viz ten systém doserou, dříve či později, takže ani reinstalace z média se SP1 do budoucna negarantuje, že to zase učistíš k smrti. Jinak další typické problémy při instalaci SP1 jsou nedostatek místa na disku.

Řešení (může, ale nemusí pomoci):
1. sfc.exe /scannow
2. vyčistit disk C: (minimálně cca 10GB místa, raději více)
3. spustit Windows readiness tool: http://www.microsoft.com/cs-cz/download/details.as px?id=20858

Pokud vše projde, spusť znovu instalaci SP1.

Dobrý den,

děkuji za vaše názory. Zkoušel jsem nástroj připravenosti aktualizace systému i kontrolovat pc sfc/scannow. všechno proběhlo úspěšně. Místa na disko mám dost. Přesto SP1 nelze nainstalovat. Nejsem si jistý co mám dělat