Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Životnost LCD monitoru

Plánuji zakoupit monitor LCD a zajímala by mě jaká může být skutečná životnost u levnějších typů. Jestli třeba bez problémů vydrží 5 let?
Osobně nepředpokládám dobu provozu déle než 4 roky.

Jediný prvek stárnoucí na LCD monitoru je systém podsvícení, tvořený jednou nebo více fluorescenčními trubicemi a přenosovým podklopem, který zaručuje rovnoměrné prosvětlení celého LCD. Běžná životnost těchto trubic než dojde ke snížení jasu na poloviční hodnotu je 50 000 hodin.

Nutno podotknout, že právě u levnějších produktů je hodnota poloviční (proto nižší cena).

Spíš mě zajímaly praktické zkušenosti s životností. U vypalovačky se taky udává životnost 100 000 provozních hodin a tuto dobu nevydrží vypalovačka ani omylem.
Navíc se může stát nějaká porucha a monitor může odejít třeba za 2 roky, ale jaká je pravděpodobnost takové poruchy..
Že LCD monitor vydrží 50000 hodin a tedy asi 15 let tak tomu opravdu nevěřím.

Měl jsem patnáctku LCD Samsung přes čtyři roky. Průměrně tak 3-4 hodiny denně makal.
Nikdy s ním nebyly žádné problémy. Potřeboval jsem větší plochu a tak jsem přešel před rokem
na devatenáctku Philipse. Pravděpodobnost poruchy samozřejmě existuje, ale proč nad tím přemýšlet.
Je lepší si toho užívat dokud to jde. Technologie jde stále dopředu a za rok bude všechno jinak.