Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem hardwarové šifrování disku

AHoj, měl bych takový polopatický dotaz, jak funguje hardwarové šifrování disku (např tento:1).

Samozřejmě rozumím, že když je tam napsáno hardwarové, tak že to šifruje nějaký procesor v tom disku. Mě ale zajímá jakési "rozhraní k šifrovacím funkcím". Čili jak tomu disku sdělím, jakým klíčem chci šifrovat data a jak je tam zadám? Pomocí nějakého SATA datagramu? Je to nějak standardizované? Dá se z takového disku bootovat? Nebo je k tomu disku nějaké ovládací aplikace (pro windows a linux?)?

A ked nastavis heslo tak sa logicky z toho bootovat neda.
A ked heslo nenastavis tak je to normalny USB disk jak kazdy iny.

Inac ak ti ide len o heslo (ne o sifrovanie na urovni platne) tak to podporuju vsetky SATA disky na SATA rozhrani, a BIOS sa ta pred bootom opyta na heslo (ak je v disku nastavene - spec.utilitou - na SATA je to standardizovane). Ale u USB ne a predpokladam ze u toho WD urcite ne.