Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Windows XP instalace fontu

Dobrý den,

prosím o radu, jelikož už jsem bezradný. Od jedné grafické firmy jsem dostal sadu fontů s koncovkou .otf, jelikož je to písmo, které je využíváno v naší firmě na plakáty a loga naší firmy.

Uživatelce jsem fonty zkoušel nainstalovat na PC s Windows XP, ale u každého souboru systém vypíše, že je právě používán jiným programem a mám počkat, nebo ukončit programy ... a nelze nainstalovat. Přitom jsem pouze složku s fonty rozbalil ze ZIPu a uložil na plochu. Je nesmysl, že by byla složka nebo soubory v ní něčím využívány.

Setkal se s tím někdo už ?

Díky za každou radu.

Citujem z jedneho fora: všem, co nemohou nainstalovat fonty, protože je win údajně používá. sledujte při instalaci standardní postup. v okamžiku, kdy se vám zobrazí nabídka přidat písma, odškrtněte “kopírovat písma do složky písem”, tzn. NESMÍ být zaškrtnuto! pak se tam ten font zkopíruje a normálně funguje.