Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Linux a četnost přerušení sítě

Ahoj, mám spíš takový teoretický dotaz, snažím se snížit spotřebu a podle článku si myslím, že linux kvůli obsluze síťového provozu často odbavuje přerušení. Např když stahuji 300kBps, tak "IRQ47 s názvem PCI-MSI-edge enp7s0" vyvolává okolo 300 přerušení za sekundu. Jde to nějak snížit?

Například když neustále hýbu s myší, tak se přerušení IRQ19 uhci_hcd:usb5 vyšlplhá na hodnotu 125.

Nie, tak jednoduche to nieje ani zdaleka, ze by stacilo len nieco prehodit.
Pokial nezvladas si napisat ovladac, alebo hacknut nejaky existujuci, nechaj to tak ako je. Perusenia su v Linuxe vyladene celkom dobre. Lepsie je na tom uz jedine Windows, ktory ma prerusenia robene velmi solidne.
V parametroch modulu toho moc nenajdes, skor hladaj v /proc