Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Monitor do 6k

čau,
Chci si pořídit nový monitor a tak vás prosím o radu... Na PC hraji hlavně hry..Na monitor mám max. 6k
Jen základní požadavky: Full HD rozlišení, velikost: 24´a vyšší... To je asi tak vše díky za rady

mohl bych vás ještě poprosit o nějákej monitor kolem 5k a pak ještě nějakou 27

za me teda nemohl, okolo 5k to jsou smecka, ktery at si kdo chce klidne koupi ale radit to nikomu nebudu, to co jsem dal jsou nejlevnejsi pouzitelny monitory, ikdyz ten Samsung ma jen 1x DVI, takze se na to nedaji napojit treba dva PC, ale to te asi nezajima.

27" klidne poradim, ale udej svou GK (konfiguraci PC), jake rozliseni ti PC utahne a druhak udej cenu, do 6k vazne 27" ne.

koukam na to jak blazen, ale 27" s fullHD jaksi vymizely, tak snad leda tuhle nudli:

27-lg-ips2733v-d417499.htm

Ale ze bych to chtel, to ne, ono je to vlastne jako ta 24", akorat delsi - nudlovitejsi.

Vetsi rozliseni nez fullHD pro tebe neni, ono i to fullHD je vzhledem ke compu s odrenyma usima, mozna byt tebou tak klidne uvazuju o nejakem 22" 1680x1050, jestli to ma byt na ty hry.

Copak GTX660, ale procesor neni nejsilnejsi, ted to mas OK, az tam hodis tu novou kartu, tak se bude trochu flakat, protoze ji procak nebude stihat. Nicmene snad to fullHD v tech hrach pujde.

Pokud chces setrit a nevadi ti nudle, tak klidne prvni nebo druhy odkaz ber, to treti ne, to je drahy na spotrebak, kterej za dva roky vyhodis a pujdes kupovat novej.

jo však právě já teď mám Benq 22´ a hraju Grid 2 na high a FullHD něco ultra, dokonce mi to tak nastavil i Geforce experience..
Takže si myslím že to ten Phenom ještě rok-dva vydrží... Spíš tu grafiku asi vvyměním a tu GTX660 musí stíhat né? není zas tak nabušená.. jinak budu brát asi tu 24´ víc se mi líbí ten Samsung ale vi říkate Dell co mám teda vzít?

já teď mám Benq 22´

Co sem misto zbytecneho pastovani nejruznejsich monitoru radeji pastnout rozliseni tveho stavajiciho monitoru?

Jestli mas i ted monitor s 16:9, tak ti jiste bude vyhovovat i novy monitor s 16:9, jestli mas ted 16:10, tak budes nastvanej, ze sis nenechal poradit, az si tu nudli pritahnes domu.

To same co se tyka nastaveni detailu ve hrach, ze by si napsal jake rozliseni ma tvuj soucasny monitor? Pokud mas neake silene fullHD na 22" monitoru, tak se samozrejme nakupem 24" monitoru s tim samym rozlisenim nic nezmeni.

Hlavne si uvedom, ze vsechny ty monitory (mozna leda s vyjimkou toho Della) jsou spotrebaky na 2 roky, takze proste neco koupis s pozadovanym rozlisenim, LED a idealne IPS a mas na 2 roky vystarano. Cenovka trvanlivejsiho monitoru bude vice nez dvounasobna!

Nevim, to zalezi na tobe, ale mas 22" TN, LCD (zarivka), 1920x1080 (16:9).

Kup 23" nebo 24" IPS, LCD LED, klidne 1920x1080 (16:9) kdyz ti to nevadi, aby tam bylo DVI, klidne nejakyho BenQa a urcite si polepsis. Na to jak o moc zalezi na tobe, tip na vybornej monitor za skvelou cenu jsi dostal (ten Dell).

Ty monitory jsou co se tyka trvanlivosti rok od roku horsi, vyrobci zlevnujou a uz nevedi co ojebat.

Je to jedno, co se tyka odezvy, tak kdysi jsme hrali na LCD monitorech s 20ms, 16ms a 12ms odezvou. I tech 20ms se dalo, ale 12ms proste plynulejsi bylo, to jo, poznat to slo. Kdyz se podivas na dnesni LCD, tak nejhorsi je ten Dell s 8ms. A to jeste zalezi na tom, jak to ten vyrobce meril, takze co je 8ms u Dellu, muze byt 5ms u BenQa.

Kontrast bych vubec neresil, to jsou vsechno marketingove udaje. Naopak zajimavy udaj je pocet bitu barev, ony jsou totiz barvy dopocitavany v procesoru monitoru a osobne mi to vadi, jenze vyrobci to odbydou nic nerikajicim parametrem "Počet barev: 16,7 milionu" a nevis nic. Ve skutecnosti jsou vsechny panely v levne kategorii tedy i ten Dell 6bitove, i tvuj stary monitor je 6bitovy, takze ti to vadit nebude. Uvadim to jenom pro nazornost, ze jeden z mala relevantnich udaju, kterym se vyrobci nechlubi, musis hledat v datasheetu monitoru nebo primo obrazovky. Takze to neres, rikam to znovu, levne monitory jsou spotrebaky, vyber ktery se ti libi nebo vem toho Della, ktery je o neco lepsi a mas tam lepsi (solidnejsi) zaruku.

uplne jedno ne, napriklad drobny rozdil, kdyz monitor odejde jeste v zaruce, tak ho fakt do servisu Aceru, kterej ti bude tvrdit, ze zavada vznikla na tvy strane, davat nechces! Takze treba ten Acer ne. Ale co si tu pastoval, Samsung, LG, BenQ, tak tam by snad podobny problem byt nemel.