Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Dobastlení napájení USB hubu.

Zdarec poradno.
Mám doma noname USB hub a nestihá napájet ostatní periferie.
Rozhodl jsem se že na něj naletuji 5V zdroj.
Ale nejsem si moc jistý jak přesně bych to měl udělat.
Stačí zapojit napájení na černý (-) a červený (+)?
Díky za reakce.

Nebylo by lepší si koupit nový už se zdrojem?

z nabídky obchodníka mi kdysi vyhověl model značky trus. akorát jsem vyhodil prachy, externí napájení vůbec nefungovalo. není všechno aktivní hub, co se třpytí. ale moje chyba, věděl jsem že trus je odpad.

ad původní dotaz: taky bych řekl že by to mohlo fungovat, ale záleží jak byl omezen odběr z pc, protože usb port ho po připojení kontroluje.

Tomu nějak nerozumím. Pokud externí zdroj, pak nutno zabezpečit, aby se to "nervalo" s napájením z počítače. Buď primitivně Schottky diody, nebo odpojením od napětí z počítače při zapojení externího zdroje, což "umí" většina napájecích konektorů. Dále napětí musí být stabilizované a vyhlazené a nějaké jištění není od věci - 1. 2..

Kdysi jsem popisoval - pc.poradna.net ale bylo to v dobe, kdy jeste nesly vkladat obrazky a ty linkovane uz na svem miste nejsou. Kazdopadne lze koupit hub, ktery je opravdu primo napajeny z externiho zdroje. Jak pisu, puvodne jsem si koupil aktivni hub, ale ten z vnejsiho zdroje bral jen 0,125A, coz je zatracene malo. Koupil jsem pres ebay HUB, ktery mel zdroj 2A a napajeni primo (bez nejakeho cipu) z napajeni na vystup USB portu.

Ked si chces odpalit zakl.dosku aj ten tvoj 5V zdroj tak to tam kludne naletuj.
Normalny clovek najprv prerusi spojenie do PC na +5V drate (zem musi ostat). Potom si tam mozes dat stabilizovany 5V zdroj (ne nejaku cinsku sracku s prepinacom = nestabilizovany odrb ak ju tam nadrbes tak si odpalis este aj USB zariadenia). A ten zdroj by mal zvladat aspon 1A

Ono v zasade plati ked to nevies tak nebastlis. Ja sa nevrtam sa v motore auta aj ked teda ten moj by uz povrtat potreboval ale ma smolu (resp. ja mam smolu :)